קופסה שחורה עומדת להיבנות בימים אלה, כדי לתעד את הגורמים לחורבן האנושות והפעולות שנעשו בניסיון להצילה. האנשים שעומדים מאחורי המיזם השאפתני מאמינים שהעתיד של כולנו נמצא בסכנה בגלל משבר האקלים, ולכן חשוב לתעד את ההיסטוריה האנושית.

קופסה שחורה משמשת בדרך כלל לתיעוד מידע במטוסים במהלך טיסתם, ולעתים קרובות מחפשים אותה בעקבות התרסקות או תאונה. הקופסה החסינה אמורה לעזור לחוקרים להבין מה קרה במקרה של אסון וללמוד ממנה לעתיד. כעת, נראה שכדור הארץ יקבל קופסה שחורה משלו כדי לתעד את מסעו. הקופסה תהיה עשויה מפלדה בעובי 7.5 ס"מ והבנייה צפויה להסתיים בתחילת 2022.

הפרויקט, שנקרא Earth's Black Box, ייבנה על שטח אדמה מרוחק בחוף המערבי של טסמניה ו"יאריך ימים יותר מכולנו", לדברי ג'ונתן קנבון, המעורב בפרויקט. בשלב זה אתם עשויים לתהות, מה יש בקופסה? ובכן, התיבה תתעד כיצד אנו מטפלים במשבר האקלים.

"הקופסה השחורה של כדור הארץ תתעד כל צעד שנעשה לקראת האסון", נכתב באתר הפרויקט. "מאות מערכי נתונים, מדידות ואינטראקציות הקשורות לבריאות הפלנטה שלנו ייאספו באופן רציף ויישמרו בבטחה עבור הדורות הבאים".

למרות שהרעיון עשוי להישמע אפוקליפטי למדי, משבר האקלים מהווה איום רציני ואמיתי מאוד על האנושות. לפי הוועדה לשינויי אקלים, אם בריטניה למשל לא תצמצם את הפליטות זה יתרום לעליית הטמפרטורה החזויה של 2.7 מעלות במאה הנוכחית.

מדענים ציינו שעליית טמפרטורה המתקרבת ל-2 מעלות היא מסוכנת מאוד, והפרויקט הזה מקווה "לעורר פעולה דחופה" שתביא להורדת הפליטות. "מטרת המכשיר היא לספק תיאור חסר פניות של האירועים המובילים להרס של כדור הארץ, לשאת באחריות לדורות הבאים ולעורר פעולה דחופה", הוסיפו המארגנים. "איך הסיפור מסתיים תלוי בנו לחלוטין. רק דבר אחד בטוח, הפעולות, חוסר הפעולות והאינטראקציות שלנו מתועדות כעת".