תמונות קשות מגן חיות בסודאן הסעירו את הגולשים ברשת. אוסמן סליח, פעיל זכויות בעלי חיים באפריקה, חשף לאחרונה את מצבם הגרוע של האריות במתחם אל-קוראשי אשר בחרטום, בירת המדינה.

בתמונות המזעזעות של היונקים הגדולים ניתן לראות כיצד הם מתמודדים עם רזון קיצוני, שעה שהם רובצים במכלאה המבודדת שלהם. "מצבם של האריות מחריד", כתב אוסמן בחשבון הפייסבוק שלו. "העצמות שלהם ממש בולטות מתוך העור שלהם. אני קורא לכל מי שאכפת לו ממצבם לעזור".

מומחים לטורפים סיפרו שמצבם של חלק מהאריות גרוע כל כך, שהם השילו כשני-שליש ממשקל גופם. אסמלדין חג'אר, מנהל גן החיות, התייחס למצב ואמר כי הם מודעות לבעיה, אך לא מסוגלים לפתור אותה.

"המזון שלהם לא תמיד זמין ולעיתים, עובדי המקום צריכים לקנות להם אוכל על חשבונם", סיפר חג'אר. חלק מאורחי גן החיות העידו כי ניתן לראות חתיכות של בשר רקוב זרוק ברחבי המכלאה. אחרים טענו כי ניתן היה לראות גם אריות שחיברו אותם לאינפוזיה בניסיון לעזור להם להתמודד עם התייבשות.

האריות של אפריקה אינם נמצאים בסכנת הכחדה, אך הם כן מוגדרים כמין פגיע. על פי ההערכות, אוכלוסיית האריות באפריקה הצטמצמה ב-43% בין השנים 1993 ו-2014. כיום, ישנם כ-20 אלף אריות ולביאות שחיים ברחבי היבשת. אוסמן פועל כעת לגייס תרומות בשביל להביא לאריות מזון ותרופות. כמו כן, הוא מנסה למצוא להם מתחם מחייה חדש, שבו יטפלו בהם בצורה טובה יותר.