השפעות הקורונה מורגשות היטב במרכז תאילנד –  אך לא בצורה שאולי הייתם מצפים. תושבי לופבורי, במרכז המדינה, מדווחים לאחרונה כי מאות קופים פראיים החלו לשוטט במתחמי הקניות בעיר ולבזוז חנויות בחיפוש אחר מזון.

מאז שהווירוס הקטלני החל להתפשט ברחבי העולם, כמות התיירים באזור צנחה באופן קיצוני. מקומיים מספרים כי התיירים היו אלו שבעיקר האכילו את קופי המקוק באזור ובהיעדרם, היונקים הקטנים פשוט פלשו ללופבורי בהמוניהם בשביל לחפש מזון זמין.

התושבים המקומיים מספרים כי קופים נצפו מתנפלים על דוכני אוכל ותוקפים אחד את השני בשביל שאריות של בננות. אחד התושבים המקומיים התייחס להתדרדרות בהתנהגותם ואמר שהוא מעולם לא ראה דבר כזה.

"הם נראו יותר כמו להקה של כלבי בר מאשר קופים", הוא סיפר. "הם השתגעו לחלוטין רק מזה שהם מצאו שאריות קטנות של אוכל. בחיים שלי לא ראיתי אותם כל כך אגרסיביים. אני חושב שהם מאוד-מאוד רעבים".

מדי שנה פוקדים את תאילנד עשרות מיליוני תיירים מכל העולם. התיירות מהווה כ-20 אחוז מכלל ההכנסות של המדינה, אך מאז התפרצות הנגיף הקטלני דווח על ירידה חדה בכמות המבקרים במדינה האסיאתית. למרות זאת, מספר הנדבקים במדינה הוא בין הנמוכים בעולם, עם 59 אנשים שאובחנו עם הנגיף ומתוכם, 34 כבר התאוששו.