ביצה על המים
ביתו של סטפן טרנר בשנה הקרובה

בית על הים נשמע כמו חלום דמיוני? חייו של האמן סטפן טרנר בן 58 קצת דומים לסרט מדע בדיוני, הוא חי על ביצה ענקית בנהר הבוליו במחוז המפשייר שבאנגליה.

עלות הסטודיו העגול מגיעה ל-40,000 ליש"ט וגודלו הוא 12 מטר בלבד. טרנר ישהה שם במהלך השנה הקרובה שישמש לו מרחב מעניין ליצירותיו. המבנה הפרטי של האמן הוא למעשה ספינה בצורה אליפטית. הבית צף למעלה ולמטה בהתאם לזרם ואינו מושפע רבות מהגלים הגועשים.

הבית של סטפן טרנר
בניית הסטודיו המיוחד ארכה חצי שנה

טרנר יבלה כ-12 חודשים בטבע וישהה על הסיפון בתוך הביצה. בנוסף, יצטלם האמן לסרט תיעודי שתיעד את חוויותיו במים. "יצירות האומנות שלי קשורים לטבע ומראים את המערכת יחסים שלי עם הטבע", סיפר טרנר.

אז איך נראה חלל הבית של טרנר? הביצה מורכבת משני חלקים. כל חלק הורכב משתי שכבות עץ מצופות והן אטומות למים. הביצה כוללת חלל מגורים אחד שבו מטבח ופינת אוכל, ארונות אחסון וחדר אמבטיה.

זמן בניית הסירה המיוחדת הייתה ארוכה מהרגיל ונמשכה כ-6 חודשים. הפרויקט נעשה ע"י האדריכלית וונדי פרינג ומנהל הפרוייקט פיל סמית. השניים עבדו קשה למען הצורך האומנותי של טרנר להיות במקומות נטושים על מנת שיוכל לקבל השראה ליצירות האומנות שלו. מהלך החיים הנוכחי יעזור לו לבחון כיצד נראים החיים במים. מטרת המיזם המיוחד היא לחקור את הטבע ואת משמעות הנוף בחיינו.

(מקור)