שבי דולפינים (צילום: sea sheperd)
הדולפינה הלבקנית ואמה | צילום: sea sheperd

מדי שנה, מתירים שלטונות יפן לצוד דולפינים במשך חצי שנה, וכך נלקחים בשבי ונטבחים עשרות אלפי דולפינים. הסבב האחרון הוכרז בידי פעילי זכויות בעלי-חיים בתור הגדול ביותר מזה 4 שנים, כאשר 250 דולפינים נלכדו, כ-50 מהם נבחרו להמכר לאקווריומים וללקוחות שונים והשאר נרצחו. ביניהם, דולפינה לבקנית נדירה, השווה מליונים. לפי הדיווחים, אמה של הדולפינה ככל הנראה התאבדה, לאחר שהתינוקת שלה נלקחה ממנה בצורה אכזרית.

שבי דולפינים (צילום: sea sheperd)
נלקחים בשבי | צילום: sea sheperd

מתנדבי " Sea Shepherd" ראו אותה צוללת מתחת למים ולא שבה מעל פני המים עם שאר הלהקה. מומחים אומרים כי דולפינים ידועים בתופעה של ביצוע התאבדות כשהם נלקחים בשבי, כששינוי קיצוני בתנאיהם גורם למצוקה ובלבול. במקרים מסויימים הדולפינים חבטו שוב ושוב את ראשם בצידי הבריכה או פשוט הפסיקו לעלות מעל פני המים לקחת אוויר. באתר " Sea Shepherd" נכתב: "המתנדבים שלנו תיעדו את האם האבלה מחפשת אחר התינוקת שלה, לפני שירדה מתחת למים ולא חזרה למעלה".

שבי דולפינים (צילום: sea sheperd)
טאיג'י, יפן | צילום: sea sheperd

דולפינים הם חיה אינטילגנטית ורגישה ומורכבת מבחינה סוציאלית. הם קרובים לבני המשפחה שלהם, והלקיחה לשבי קורעת את הקשרים האלה.

ריק או'בארי, מאמן דולפינים לשעבר, מחזק את התאוריה על הדולפינה שהתאבדה ומשוכנע שזה אכן מה שקרה: "דולפינים יכולים לבחור לא לקחת את הנשימה הבאה שלהם", הוא מספר, "השבי הוא סביבה מאוד מלחיצה ואין דבר מלחיץ יותר לדולפין מלהיות רחוק ממשפחתו".

מי שהמילים והתמונות נגעו לו, מוזמן להגיע היום (ה') בשעה 16:30 להפגנה מול שגרירות יפן, ברחוב ברקוביץ' 4 בתל אביב, בקריאה לשחרר את הדולפינה הלבקנית ולהפסיק את הטבח האכזרי בחיות האלו.

שבי דולפינים (צילום: sea sheperd)
הדולפינה ואמה | צילום: sea sheperd

(מקור)