בני משפחה מבוטסואנה נדהמו לחזור לביתם מטיול קמפינג ולגלות אורח פראי בבריכת השחייה שלהם. ברנט ריד (47) שבר את הרשת כשהעלה סדרת תמונות וסרטוני וידיאו של ילדיו לצד ההיפופוטם האדיר שהתמקם אצלם בחצר האחורית.

"זה היה זכר גדול", סיפר ריד והעריך את משקלו בכ-3 טון. לטענתו, היונק העצום פלש לבריכה שלו בעקבות הבצורת קשה שהכתה במדינה בחודשים האחרונים. "ביתנו נמצא בסמוך לנהר ת'אמלקאנה שהתייבש לחלוטין", הוא הוסיף. "מהבחינה הזאת, אני מניח שהבריכה שלנו הייתה מפלט נחמד מאוד עבורו".

אל תתנו לקליפים לבלבל אתכם – היפופוטמים עשויים להיות חיות מאוד טריטוריאליות ותוקפניות. למעשה, עוקבים אדוקים שלנו אולי יזכרו את סיפורו של פול טמפלר, שנבלע על ידי היונק העצום במהלך סיור בימת ויקטוריה - אך ניצל בנס. למרות זאת, ריד הדגיש כי הוא ובניו לא חשו מאוימים בסביבת ההיפופוטם.

בעל הבריכה הוסיף: "באזור שאנחנו גרים בו תמיד צריך להיזהר מהם, בייחוד כשהם מרגישים מאוימים. למרות זאת, הזכר הזה לא הציג בכלל סימנים של תוקפנות". בסופו של דבר, היונק האדיר יצא מהבריכה בכוחות עצמו וחזר לעדר שלו בטבע – אחרי שהשאיר מאחוריו הפתעה מאוד לא נעימה.

ריד סיפר שכאשר ההיפופוטם עזב, הוא הותיר ערמה ענקית של צואה בבריכת השחייה שלו. להערכתו, הוא השאיר כ-100 ק"ג של צואה לפני שעזב, מה שהצריך את בעל הבריכה לנקות ביסודיות אחריו. נתנחם בעובדה שזה יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע מזה.