בני משפחה מקליפורניה נאלצו להתמודד עם אורחים בלתי רצויים בביתם, אחרי שלהקת ציפורים עצומה התנחלה בפנים כשחדרה דרך הארובה. בשיחה עם כתבי ערוץ החדשות KTLA, בעלת הבית, קרי, תיארה איך קרוב ל-1,000 סיסיים הכריחו אותם לישון בבית מלון, בזמן שכבאים נאלצו לאלתר פתרון לבעיה היוצאת דופן.

קרי סיפרה שהיא, בעלה ובנה בדיוק חזרו ממסעדה כשהם ראו את הלהקה חגה מעל ביתם ועפה אל תוך הארובה. "קשה מאוד להסביר את זה", סיפרה. "מי שלא ראה את זה במו עיניו, לא יאמין בחיים". לטענתה, הם ניסו לספור את כמות הציפורים בחלל הבית, אבל ויתרו בסופו של דבר כשהגיעו ל-800.

בני המשפחה יצרו קשר עם השירותים הווטרינריים, בזמן שהסיסיים טינפו את הבית והותירו צואה בכל מקום. בעלת הבית טוענת שהציעו לה לפתוח את הדלת ולתת לציפורים פשוט לעוף בעצמן, אך למרות המאמצים הן לא זזו לשום מקום.

"הן התנהגו כאילו הן רוצות לצאת, אבל בפועל הן לא זזו מהבית", סיפר פטריק בלוויל, קרוב משפחה שהגיע לעזור. "הן פשוט עפו בכל מקום. זה היה בלתי נתפס". בסופו של דבר, השירותים הווטרינריים ושירותי הכבאות של מחוז סנטה ברברה הגיעו למקום בשביל לגרש את הציפורים.

View this post on Instagram

A post shared by Montecito Fire (@montecitofire)

בסרטון שפורסם בדף האינסטגרם של תחנת הכיבוי במונטסיטו, אפשר לראות את רגעי האימה שכבאים האירו פנס אל עבר סורגי האח בסלון ומאחוריו היו מאות ציפורים. "כל יום משהו שונה אצלנו בתחנה", נכתב בתיאור הפוסט. בסופו של דבר, הכבאים אלתרו מעין פרוזדור מרשתות שהוביל ליציאה האחורית של הבית. אף על פי שרוב הציפורים אכן התעופפו מהבית, בני המשפחה טוענים שיש עדיין סיסיים שמסרבים לצאת.

זו לא הפעם הראשונה שציפורים עלו לכותרות השבוע. רק ביום חמישי האחרון, דיווחנו לכם איך חייהם של תושבי שכונה אחת בעיר שולהייבן, אוסטרליה, הפכו לגיהינום כאשר להקה של אינספור תוכים מסוג קקדו התנחלו להם ברחוב – ונשאלת השאלה: מה נסגר עם הציפורים בעולם?