חוואי ברזילאי התרשם מהשמיים הבהירים מעל שטחו כשלפתע, ברק אדיר פגע בו – והכל תועד בטלפון הנייד שלו. ז'וזה אומר ג'ה אוליביירה, תשוב מחוז מינדורי, מערב המדינה, סיפר מאוחר יותר שלמזלו הוא לא נפגע בתקרית ההזויה, אבל כן נהרסו לו הכפכפים.

בסרטון שעלה לאחרונה לרשתות החברתיות, שאורכו פחות מ-20 שניות, אפשר לראות אותו מצלם את אחד העמקים במחוז ואומר: "זה הטבע האלוהי, אני אומר לכם. תראו מה זה, שמיים בהירים. שם מתחיל קצת לרדת גשם. כאן זורחת השמש. ככה זה במינדורי". באותו רגע, הברק הכה בו והחוואי נפל על הארץ בצעקות אימה.

בשיחה עם כתבים מקומיים, ג'ה אוליביירה טען שניצל ממוות בטוח בזכות התערבות אלוהית. "העובדה שאני מסוגל לדבר אתכם עכשיו היא נס משמיים", סיפר. "אני מניח שלא מתתי בגלל שזה לא הזמן שלי עדיין".

הוא המשיך: "אני מאמין שלבורא יש עוד הרבה תוכניות עבורי, בגלל שזה היה נס מדהים. מבחינתי, הסרטון מוכיח שני דברים: ראשית, שאלוהים הוא הדבר הכי מופלא ביקום ושנית, שהטבע הוא עוצמתי מאוד".

רויבן דוס ראייס, מטאורולוג מקומי, התייחס לתקרית ואמר כי מדי שנה נהרגים בברזיל כ-100 אנשים כתוצאה מפגיעת ברק. כמו כן, הוא המליץ לתושבי האזור לעולם לא להימצא באזור פתוח כשרואים גשם יורד בסביבה. אם בכל זאת נקלעתם לסיטואציה, הוא ממליץ להתכופף ולחבק את הברכיים.