מכת זבובים חסרת תקדים שיתקה לחלוטין כפר רוסי בהרי האוראל. על פי הדיווחים של כלי התקשורת, מיליוני זבובים מטילים טרור על תושבי לזורבי בבתיהם וברחוב ונכון לעכשיו, לא מסתמן שיש פתרון באופק למטרד הנוראי.

"זה בלתי נסבל, הם בכל מקום!", סיפרה תושבת לכתבי ערוץ הטלוויזיה Ura. "אני חוששת לשלום ילדי. אנחנו נאלצים להרעיל את הזבובים הללו עם כימיקלים שונים, אבל אז אנחנו חייבים לנשום גם את האוויר המזוהם הזה – זה מפחיד!". חקלאי האזור מודאגים מכך שהחרקים המעופפים יזיקו לתבואה שלהם, אך גם מפני מחלות שונות שנישאות על ידי המזיקים (בייחוד טיפוס וכולרה).

 

לזורבי (צילום: Новости на Первом Канале, Youtube)
קוטלי החרקים אוזלים במהירות | צילום: Новости на Первом Канале, Youtube

המקומיים סבורים שמה שגרם למכת הזבובים הנוראית הוא חוואי מקומי, שהחליט לדשן את שדותיו עם חומרים אורגניים. תושבי האזור מספרים שהוא פיזר צואת תרנגולות בשטחו ואלו היוו קרקע פורייה למיליוני ביצים של זבובים. החוואי התייחס להאשמות, אמר ששימוש בצואה כדשן היא פעולה שכיחה באזור והכחיש כל קשר למצב.

מקסים מקסימוב, מומחה מקומי למדעי החיים, חיזק את דבריו של החוואי וגרס כי היווצרותם של מיליוני הזבובים הם תוצאה של מספר גורמים מעבר לצואת התרנגולות. "יש לנו מזל רע מאוד עם מזג האוויר", הוא אמר. "אנחנו חווים אביב רטוב מאוד, יחד עם טמפרטורות גבוהות. שני הגורמים הללו מהווים תנאים מושלמים להתרבות של זבובים".

הרשויות המקומיות החלו לחקור את העניין לעומק. גורמים המעורבים בפרטי החקירה מספרים כי ישנם דיווחים על כך שהחוואי השתמש בחומרים מזהמים (חלקי גופות של תרנגולות) בכדי לדשן את חלק האדמה שלו, פעולה שמהווה עברה על החוק ועשויה להוביל לעונש מאסר של שנתיים. בינתיים, התושבים התבקשו להשתמש בחומרי הדברה ביתיים נגד הזבובים – אך אלו אוזלים מהר מאוד ממדפי חנויות הכלבו באזור.