צוות חוקרים מאוניברסיטה בארה"ב חשפו לאחרונה מהי הנקודה הנמוכה ביותר על פני כדור הארץ - והיא לא קשורה לישראל. צוות מדענים מאוניברסיטת קליפורניה (UCI), אשר בארוויין, פרסמו את ממצאי פרויקט BedMachine שנועד למפות את אנטארקטיקה בשביל לבחון כיצד שינויי האקלים משפיעים על היבשת הקפואה. כעת, מסתמן שהמחקר חשף כי מתחת לקרחונים האדירים שוכן הנקיק הנמוך ביותר על פני האדמה.

הנקודה הנמוכה ביותר על פני כדור הארץ שבו תוכלו להתהלך בה שוכנת כמובן בחופי ים המלח, 413 מטרים מתחת לפני הים. ממצאי פרויקט BedMachine חושפים עכשיו כי הנקודה הנמוכה ביותר על פני האדמה נמצאת למעשה בנקיק ששוכן מתחת לקרחונים של אנטארקטיקה.

באשר לעומקו? ובכן, על פי ההערכות התחתית שלו נמצאת בעומק של כ-3,500 מטרים מתחת לפני הים (שזה פי 8.4 נמוך יותר מים המלח).

בחשבון הטוויטר הרשמי של האוניברסיטה נכתב: "צוות של חוקרי קרחונים מ-UCI חשפו את התמונה העדכנית ביותר של הקרקע השוכנת מתחת למדפי הקרח של אנטארקטיקה. הממצאים הללו יסייעו למדענים לחזות כיצד שינויי האקלים ישפיעו על היבשת הקפואה".

הנקיק המדובר נמצא מתחת לקרחון דנמן, השוכן בצידה המזרחי של אנטארקטיקה. מדענים העריכו בעבר כי הנקיק המדובר הוא רדוד באופן יחסי, אך המחקר הנוכחי הוכיח אחרת. מדענים חישבו את עומקו על ידי חישוב מסת הקרח שנצאת בתוכו.

רק נדגיש כי העומק שלו עדיין מתגמד בהשוואה לנקודה העמוקה ביותר באוקיינוס השקט, הלא היא "שקע מריאנה" אשר צוללת לעומק בלתי נתפס של יותר מ-11 ק"מ מתחת לפני הים. סתם שתדעו.