בזמן שמדינות ברחבי העולם ממשיכות להנחות את תושביהם שלא לצאת מן הבתים ומוקדי התפרצות שונים הטילו סגר על האזרחים, רחובות רבים נותרים ריקים מאדם – ובחלוף הזמן, מתמלאים בחיות בר שונות.

רק לפני שבועיים דיווחנו על כך שקופי מקוק פשטו בהמוניהם על העיר לופבורי במרכז תאילנד בחיפוש אחר מזון וכעת, מתברר שהתופעה התחוללה במקומות נוספים ברחבי העולם.

תושבי העיר נרה, יפן, מדווחים כי מאז שרחובות העיר התרוקנו בגלל התפרצות נגיף ה-COVID 19 החלו להסתובב בעיר להקות של צבאים. אחד הגולשים שתיעד את התופעה בחשבון הטוויטר שלו סיפר כי הצבאים עשו את דרכם לנרה מפארק מקומי, שם הם הורגלו לקבל אוכל מתושבי המקום ותיירים. כעת, הם החלו הגיעו לעיר בחיפוש אחר מזון.

חלק מתושבי איטליה דיווחו על תופעות דומות ברחבי המדינה, בהן חיות בר נצפו במקומות שעד לפני כמה חודשים היו שוקקים באדם. בעיר סאסארי, אשר שוכנת בצפון האי סרדיניה, דווח כי חזירי בר החלו להתהלך ברחבי העיר בשעות הערב.

בינתיים בעיר בנידורם, מזרח ספרד, תושבים מדווחים כי להקות של ציפורים מסתערות על תושבי העיר בחיפוש אחר מזון. אחד התושבים העלה לחשבון הטוויטר שלו בסוף השבוע סרטון מלחיץ בו ניתן לראות אישה עושה את דרכה בעיר הריקה עם עגלת קניות כשעשרות ציפורים מתעופפות סביבה. תחילה גרס הצלם כי מדובר בשחפים, אך מאוחר יותר הוא תיקן את עצמו ואמר שמדובר ביונים והוסיף: "זה מאוד מפחיד שהן מתנפלות עליך ככה".