כריש שורי כפול ראש
תפוס ת'כריש | צילום: dailymail.co.uk

זיהום אוויר, זיהום קרקע, מחסור בחומרים מזינים, טראומה בזמן ההריון ומחלות גנטיות הן רק חלק מהסיבות שבעלי חיים (וגם בני אדם) נולדים עם עיוותים פיזיולוגיים, אבל המוטציה המרשימה ביותר, גם אם לא הנעימה ביותר לצפייה, היא ללא ספק שני ראשים.

הגיבור האחרון ברשימה של בעלי חיים עם שני ראשים היה הכריש השורי, שהתגלה במפרץ מקסיקו על ידי דייגים, אבל הוא באמת רק אחרון בשורה ארוכה של חיות שהדהימו את החוקרים, או החוואים, שמצאו אותם.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

גופתו של הכריש נלקחה למכון מחקר ימי בפלורידה (ארה"ב) ולאחר מכן הועברה למישיגן לסריקת תהודה מגנטית (MRI). החוקרים גילו שיש לכריש שני ראשים שונים, שני לבבות ושתי מערכות עיכול; שאר גוף היה אחיד והסתיים בזנב בודד.

כריש שורי כפול ראש
מלתעות 2 | צילום: dailymail.co.uk

הכירו את פרנק-ולואי - חתול עם שני פרצופים, שלוש עיניים, שני אפים ושני פיות. רוב החתולים שנולדים מעוותים כך, שורדים לא יותר מכמה שעות, אבל הוא הצליח לשרוד יותר מ-12 שנה.

חיות עם שני ראשים
קריפי | צילום: thesun.co.uk

צמד התנינים המטורף הזה נולד בחוות התנינים "סאמוט פראקרן" בפאתי בנגקוק, בירת תאילנד. הקרוקודילים הקטנים נולדו מחוברים באורך של 17 סנטימטרים ובמשקל של 70 גרמים בלבד. הם חולקים גוף ויש להם ביחד שמונה רגליים, שני זנבות ושני פלגי גוף עליונים עצמאיים לחלוטין.

חיות עם שני ראשים
שניים זה תמיד ביחד | צילום: thesun.co.uk

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

את הגוזל הקטן, עם שני הראשים ושלושת המקורים, מצאה אפריל בריט בחצר ביתה שבמסצ'וסטס (ארה"ב). לדברי המומחים, סיכויי ההישרדות של הציפור היו "נמוכים מאוד" מאחר ולא ברור איך היא אמורה להזין את עצמה עם מקור מעוות כל כך.

ציפור עם שני ראשים
אי אפשר לאכול ככה | צילום: dailymail.co.ukהצב הרוסי המתומן בן השש הוצג במוזיאון הטבע בקייב, בירת אוקראינה, ועורר עניין רב. לדברי זואולוגים במוזיאון, מדובר בתאומים סיאמיים עם שני ראשים, שש רגליים, שני לבבות ומערכת עיכול אחת.

צב עם שני ראשים
בחיים לא נחליט איזו פיצה להזמין | צילום: walesonline.co.ukבחודש יולי 2010, בכפר קטן ליד עיר הנמל אלכסנדריה שבמצרים, הגיח לאוויר העולם עגל עם שני ראשים שבעליו הגדיר אותו כ-"נס אלוהי", והצהיר שהוא לא מתכוון לוותר עליו. העגל לא הצליח לעמוד על רגליו אחרי הלידה, מפאת משקל הראש הנוסף, וקיבל בקבוקי חלב בשכיבה.

העגל בעל שני הראשים
מתחבר לשני עטינים במקביל | צילום:

לא הרבה ידוע על הצב הקטנטן והחמוד הזה, שהתגלה על ידי שוטר על גדת נהר אלמנדרס בהוואנה, בירת קובה. חוץ מזה שהוא ממש חמוד, כמובן.

חיות עם שני ראשים
נודע בתור "הצב הקובני" | צילום: thesun.co.uk

העגל כפול הראש הזה נולד בגיאורגיה לאמא בריאה, שדחתה אותו מיד לאחר הלידה. החקלאי, שלא נתן לו לגווע ברעב, גידל אותו בעזרת בקבוקי חלב ויחס חם למרות העיוות הקשה.

חיות עם שני ראשים
אמרו לי שיש עגל במצרים שממש דומה לי | צילום: thesun.co.uk

רודי החזיר עם שני הראשים צולם עומד בחווה של ויקי וסקוט וורוולד באיווה (ארה"ב). הוא נמכר לארגון הצלת חזירים מלוס-אנג'לס בשם "חזירים ללא שותפים" בחודש מרץ 1998, ולמרות שרוב החזירים הדו-ראשיים מתים זמן קצר לאחר הלידה, רודי הצליח לשרוד ולשגשג. אוינק!

חיות עם שני ראשים
קוראים לי רודי. וגם לי | צילום: thesun.co.uk

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

פארק אטרקציות ימיות בארה"ב רכש את הנחש הזה, בן השש, בסכום של יותר מ-65,000 שקלים כדי להציג אותו לקהל המבקרים. כמו חיות רבות הסובלות ממוטציה, גם רוב הנחשים הדו-ראשיים מתים תוך כמה חודשים מהלידה, וכנראה שמישהו בהנהלת חשבונות חשב שזה ישתלם להם.

חיות עם שני ראשים
הוא הארסי, אני פצפיסט | צילום: thesun.co.uk

הצב הנדיר הזה התגלה בדרום אפריקה ולדברי המומחים, הוא תוצאה של עיוות גנטי בשלב העובר. בניגוד לבעלי חיים מעוותים אחרים, נראה שהצב הזה לא סובל מבעיות נוספות, מלבד העובדה שקצת צפוף להם בתוך השריון.

חיות עם שני ראשים
כל הזין בשריון | צילום: thesun.co.uk

בונוס

(מקור)