קושיק הפיל המדבר (צילום: dailymail.co.uk)
דבר יפה! | צילום: dailymail.co.uk

קושיק הפיל בן ה-22 הדהים את מאמניו בגן החיות "אברלנד" שבעיר יונגין (דרום קוריאה) כבר בשנת 2004, כשהוא החל לחקות דיבור אנושי. מאז הוא למד להגיד חמש מילים בקוריאנית: "שלום", "טוב", "לא", "לשבת" ו-"לשכב".

קושיק משתמש בחדק שלו כדי להפיק צלילים בתהליך שהמדענים אינם מבינים עדיין באופן מלא. לדברי החוקרים, לא בטוח שהוא מבין את המשמעות האמיתית של מה שהוא אומר מפני שפילים אפריקנים ידועים כבעלי יכולת לחקות צלילים, כמו למשל מנועי מכוניות.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

היו דיווחים בעבר על פילים אפריקנים ואסייתיים שהצליחו לחקות קול כמו תוכים אבל לדברי המדענים, מי שמבין את השפה מצליח לזהות בקלות את המילים שקושיק אומר. הוא עושה את זה בדרך מאוד יוצאת דופן על ידי תחיבת החדק שלו לתוך הפה. איכשהו הוא גם שולט בצלילים שבוקעים משם.

במשך כשבע שנים, קושיק היה הפיל היחיד בגן החיות, מגיל חמש עד 12, ולפי מחקר חדש שנערך באוניברסיטת וינה (אוסטריה), הכישרון שלו פותח בזכות הזמן שבילה בחברת בני אדם בצעירותו.

"יכול להיות שהמגע החברתי רק עם בני אדם בתקופה החשובה של התתפתחות גרם לו לפתח את הפקת הקולות כדי לחזק את הזיקה החברתית וכדי להסתגל לחבריו", אמרו החוקרים שביקשו מ-16 דוברי קוריאנית לכתוב את מה שהם שמעו בעת האזנה לפיל.

>> מכירים את נוק לוויתן הבלוגה שניסה לדבר עם שוביו בקול אנושי?

כולם זיהו בבירור את אוצר המילים המוגבל שהפך אותו לפיל המוכשר ביותר בעולם הבלשנות. "זה מדהים בהתחשב בגודל עצום, במערכת הקול ובהבדלים האנטומיים האחרים בין פיל ואדם", סיכמו החוקרים.

(מקור 1מקור 2)