מלטה, סיציליה ויוון בכוננות ספיגה: מטאורולוגים זיהו סופת גשם משמעותית שעושה את דרכה לחלקו המזרחי של אגן הים התיכון, וצפויה להוריד כמויות אדירות של גשם. לפי ההערכות, הסופה "דניאל" צפויה להגיע לאי מלטה עוד היום ולהגיע לשיאה ברביעי – עם רוחות חזקות, סופות רעמים ומאות מ"מ של גשם.

השירות המטאורולוגי הלאומי במלטה פרסם בשעות האחרונות כי הסופה "דניאל" צפויה להוריד כמויות גבוהות של גשם עד יום חמישי הקרוב. לפי ההערכות, כ-300 מ"מ של גשם צפויים לרדת בימים הקרובים, שמהווים את ממוצע הגשם החודשי של אוקטובר. כמו כן, הסופה ככל הנראה תלווה במשבי רוח עזים (40-50 קמ"ש) ואולי אפילו ברד. בהמשך היא תעשה את דרכה גם לסיציליה ויוון.

ליאור סודרי, חזאי בחברת מטאו-טק, התייחס לסופה בשיחה עם mako וציין שהיא מסמנת באופן רשמי את בואו של הסתיו. לדבריו, מערכות גשם כאלו שכיחות יותר בחודש אוקטובר ונדיר מאוד לראותן בתקופה הזאת. "הסופה הזאת מקדימה את התקופה שלה בחודש. זה חריג", אמר החזאי. "מדובר פה בכמויות גדולות של גשם בפרק זמן קצר, עם חשש להצפות באזורים פופולריים לתיירים ישראלים".

הגשם הגיע ליוון

ביוון נרשם מזג אוויר סוער עוד לפני הגעתה של הסופה "דניאל", עם גשמים כבדים וסופות רעמים בצפון-מזרח המדינה. בסרטונים שעלו לרשתות החברתיות בשעות הקרובות אפשר לראות הצפות ברחובות העיר וולוס, אזור מגנסיה. בעיר אגיוס ניקולאוס, כרתים, דווח על תקרית שבה מכונית נשטפה אל הים כתוצאה ממזג האוויר הסוער.

השירות המטאורולוגי היווני פרסם כי באזור ההר פיליון, כ-350 קילומטרים צפונית לבירה אתונה, ירדו יותר מ-100 מ"מ של גשם ביממה האחרונה. כמו כן, באזור העיר לאריסה, בצפון־מזרח יוון, הזהירו את התושבים שלא יצאו מבתיהם בימים הקרובים.

הגשם והסופה "דניאל" לא יגיעו לישראל. למעשה, כבר מחר צפויה עלייה משמעותית בטמפרטורות לקראת גל חום שיימשך עד יום שבת. הגל צפוי להגיע לשיאו ביום שישי, אך הטמפרטורות הגבוהות ביותר ככל הנראה יימדדו ביום שבת באזור דרום הכינרת, צפון בקעת הירדן ואילת – שם צפויות טמפרטורות של כ-45 מעלות.