צ'ילה: שוטרים נדהמו לגלות טורף אימתני צועד באין מפריע ברחובות הבירה. צלמי עיתונות שהיו במקום תיעדו את הרגע הלא יאומן שבו פומה הלכה ברחובות סנטיאגו, אשר התרוקנו כמעט לחלוטין מאדם.

כתבים מקומיים מספרים שחיית הבר נראתה אתמול ברחובות סנטיאגו, אשר היו ריקים בעקבות עוצר שהוטל על התושבים, בגלל התפרצות נגיף הקורונה. בסרטון, ניתן לראות את הפומה צועדת האים מפריע, לפני ששוטר מקומי מבהיל אותה.

פומה היא חיה טורפת ממשפחת החתוליים, אשר נפוצה ביבשות צפון ודרום אמריקה. מדובר בבעל חיים אשר נוהג לצוד לבדו בעלי חיים שונים – כולל קופים, איילים וכבשים. אורכה הממוצעת של הפומה עומד על 2.4 מטרים בממוצע, משקלה נע בין 50 ק"ג ל-90 ק"ג ובבגרותה, מסוגלת לרוץ במהירות של 100 קמ"ש.

דובר המשטרה אישר את הדיווחים ואמר כי הם הצליחו לבודד את בעל החיים עד להגעתו של גורם מוסמך מהשירות הווטרינרי. החיה נורתה על ידי חץ הרדמה והועברה לגן חיות מקומי לצורך התאוששות, בטרם ישחררו אותה בחזרה לטבע.

התקרית בסנטיאגו התחוללה ימים ספורים לאחר שדווח על חיות בר שהחלו להסתובב במוקדי התפרצות של נגיף הקורונה ברחבי העולם. בעיר נרה, יפן, דווח כי איילים מפארק מקומי החלו לצעוד בעיר בחיפוש אחר מזון, בזמן שבלופבורי, תאילנד, קרתה תופעה דומה עם קופי המקוק. בעיר סאסארי, איטליה, דווח כי חזירי בר פלשו לעיר ואפילו סוסים נראו צועדים ברחובות ללא הפרעה.