המראות היום קשים. בזה אחר זה רם גאון, בעל חווה במושב חצב שבדרום הארץ ובעלי משקים נוספים במושב, מצאו 12 כלבים מתים ועוד 5 גוססים, שאותם הצליחו להציל. "ניסינו להציל את רובם", מספר גאון בשיחה עם mako, "שפכנו עליהם מים אבל רק מעטים שרדו. אני פעיל בעלי חיים שנים רבות ולא ראיתי מחזות כאלה קשים, והנורא מכל שלא יכולתי להציל את רובם".

עשרות כלבים חיים במושב. רובם שומרים על הבתים והמשקים וחלקם, כמו במושבים רבים, מסתובבים חופשי ולא מסכנים בני אדם. כלבים אחרים שהסתובבו בחצב היו שייכים לחווה שנסגרה והסתובבו בפאתי המושב כשכמה תושבים דואגים להאכילם.

"הכלבים פה חיו בשלום עם האנשים ולא הזיקו לאיש. יש לא מעט תושבים שמגדלים כלבים ובעלי חיים אחרים", מוסיף גאון שהפגין היום מחוץ למושב במטרה לזרז את חקירת הנושא על ידי המשטרה, "מותם של הכלבים בצורה כזו מסתורית תפס אותנו מופתעים".

הרעלת כלבים במושב חצב
אחד הכבלים שגססו כתוצאה מההרעלה

לטענת גאון, רעל קטלני בעל ריכוז גבוה שפוזר באזורים שונים במושב ובשטחים הפתוחים גרם לכלבים לגסוס למוות. "זה רעל שלא ברור מהיכן הגיע ומי פיזר אותו והאם הוא נועד לצרכים חקלאיים או שמישהו עשה זאת בזדון"

כמה כלבים שמתו בהרעלה שייכים לבעלי משקים שהיו בהלם לשמע הבשורה הקשה. גם הסרטונים שתיעדו את ניסיונותיו של גאון להציל מהכלבים לא קלים לצפייה (הסרטונים ותמונות נוספות שמורים במערכת). גאון ודוברת תנו לחיות לחיות, אתי אלטמן פנו למשטרה לחקור את הרעלת הכלבים ולאתר את מי שאחראי למעשה המחריד.

גאון, כאמור, הפגין היום מחוץ למושב כשהוא אוחז בגופת אחד הכלבים. "היה פה רצח. טבח של כלבים ואסור לעבור על זה לסדר היום. זעקתי את זעקת הכלבים שנטבחו שלהם אין קול אין מי שישמע אותם. אני פה כדי להיות הקול שלהם. אני מקווה שהמשטרה תאתר את מי שהרעילו את הכלבים ותעמיד אותו לדין".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "ביום שישי דווח למשטרה אודות חשד להרעלת בע"ח ביישוב. בעקבות כך נפתחה חקירה במיידי שנמשכת אף בימים אלו במטרה להגיע לאחראים לכך. משטרת ישראל רואה בחומרה כל מקרה של פגיעה בבעלי חיים ופועלת ללא פשרות כנגד אלו העוברים על החוק".

הרעלת כלבים במושב חצב
גאון מפגין הבוקר מחוץ למושב עם גופת הכלבים