אזהרה: התוכן עלול להיות קשה לצפייה

א', יהודי תושב חו"ל שרק רצה לתעד את ההילולה והשמחה בהר מירון, לא העלה בדעתו שעומד להתרחש אסון כבד כאשר הפעיל את המצלמה.  "היו דחיפות, אנשים נפלו. צילמתי על אוטומט, לא חשבתי שהולך להתרחש כזה אסון כבד", סיפר א' למקורביו.

לדבריו של א', האסון הקשה שתיעד ומציג תמונות קשות לצפייה, גרם לו להלם רב. "מאז המקרה אני בטראומה. לא יכול לדבר על זה. לא יודע אם אתאושש מזה. המראות היו קשים מאוד".

הסרטונים של א' מתעדים למעשה את רגעי האסון ממש מקרוב. את הדוחק, הצפיפות וההמון הרב שחיפש פתח מילוט.

יהודה, אחד האנשים שהיה במקום וחילץ גופות ופצועים מתוך ההמון שחזר את הרגעים שתיעד א': "כשרואים את הסרטונים זה פלאשבק מטורף. אני טיפלתי בחלק מההרוגים והפצועים שמתועדים באותם סרטונים. זה בלתי נתפס מה שקרה שם. א', שצילם את הסרטונים והיה שם, לא יכול לדבר. הוא בהלם. בטראומה קשה מאוד. אף אחד לא האמין שזה הולך לקראת אסון כבד".

מאז צאת השבת, התחדשה באבו כביר מלאכת זיהוי הנספים באסון. המכון לרפואה משפטית הודיע הבוקר כי הושלם זיהוי כלל 45 קורבנות האסון במירון. אמש נערכו לוויות נוספות בכל רחבי הארץ.

עד כניסת השבת הובאו 13 מהנספים באסון למנוחות. חלק מהנספים באסון היו בודדים בארץ, ומשפחותיהם מתגוררות בחו"ל ולא הספיקו להגיע למועד הלוויה, בעקבות זאת, מאות הגיעו לחלוק להם כבוד אחרון בבתי העלמין. ברחבת הכותל המערבי התאספו מאות אנשים למעגלי שירה ותפילה, לזכר הנספים.