נגיף הקורונה מתפשט אט אט גם לאפריקה. אחרי שהתגלו אלפי נשאי נגיף הקורונה במרוקו, תוניס, אלג'יריה ודרום אפריקה הגיעה תורה של קניה

בימים האחרונים התגלו 38 מקרים של חולי קורונה במדינה שאוכלוסייתה מונה 47 מיליון בני אדם וההערכה היא שמדובר במספר גדול בהרבה מאחר ואין מערך בדיקות מסודר במדינה.

עקב כך, נשיא המדינה הטיל בימים האחרונים עוצר על האזרחים ואסר עליהם להסתובב ברחובות מהשעה שבע בערב ועד למחרת בשעה חמש לפנות בוקר.

קורונה בקניה (צילום: AP)
אזרחים נמלטים מהשוטרים | צילום: AP

ביום שישי האחרון בשעה חמש אחר הצהרים, שעתיים לפני תחילת העוצר, המתינו מאות בני אדם למעבורת שתשיט אותם ממומבסה לביתם בחוף  'דיאני' שבדרום. שוטרים שהבחינו בהם מתגודדים, החלו להכותם באכזריות למרות, שכאמור, לא הפרו את הנחיות הבידוד של הנשיא.

"לשוטרים בקניה יצא שם מפוקפק בקרב האזרחים שהם אלימים מאוד כלפיהם והיה חשש שזה יקרה גם בעוצר הקורונה שהוטל על המדינה. חברים שלי התקשרו אליי והביעו חשש כבד מפני התנהגות השוטרים והם לא טעו", מסביר רונן דמארי, מדריך טיולים ישראלי בקניה. "אחד מהם סיפר לי שהם המתינו למעבורת כדי להגיע הביתה ואז השוטרים הסתערו עליהם בלי סיבה והיכו אותם באלות ובעיטות והורו להם לשכב על האדמה".

הסרטונים ששודרו בערוצי הטלוויזיה גרמו לסערה גדולה במדינה ופוליטיקאים ומושלי מחוזות תקפו את הממשלה שמגבה את השוטרים. הם גינו את התנהגות השוטרים ודרשו מהנשיא לטפל באותם שוטרים אלימים.