האם תעלומת האלמוני הנדיב מכפר סבא תפוענח בקרוב? בימים האחרונים התורם המסתורי שוב פקד את החניון בקניון 'ג'י' בעיר, והפעם גם תועד על ידי מצלמות האבטחה. בסרטון ניתן לראות אותו כשפניו מכוסות בברדס, מסתובב בין עשרות כלי רכב במקום ומניח מעטפות.

אחת ההערכות שעולות מהתבוננות בסרטון, היא שהתורם בודק את סוגי המכוניות, ועל פי זה מניח את מעטפות הכסף. כלומר האיש מחלק את הכסף לבעלי מכוניות ישנות יחסית, מתוך כוונה שאכן מדובר באנשים שזקוקים לו. כמה בעלי מכוניות שסיימו את הקניות נדהמו לגלות את המעטפות צמודות לדלתות המכוניות או לחלונות, כשהן מכילות בתוכן סכומים שנעין בין 200 ל-450 שקל.

כסף מתורם אלמוני בכפר סבא (צילום: אירית מארק, 'השרון הפוסט')
אחת התושבות עם הכסף. "אף אחד לא יודע במי מדובר" | צילום: אירית מארק, 'השרון הפוסט'

לפני כחודש דיווחנו על התופעה המוזרה הזו, והבאנו תמונות של אזרחים כפי שתועדו על ידי כתבת אתר האינטרנט 'השרון פוסט', אירית מרק. משיחות עם התושבים עולה שגם אחרי פרסום האייטם היו מקרים נוספים של אנשים שזכו לקבל את המעטפות על גבי כלי רכבם. היו כאלה שחשבו שזה תעלול או קמפיין של חברת פרסום כדי למשוך לקוחות, אחרים חושבים שמדובר בתושב האיש שזכה בפרס גדול בלוטו והחליט לתרום לאנשים.

בתוך כל מעטפה הנדיב האלמוני צירף מכתב בכתב ידו כנראה בו כתב: " לאחרונה זכיתי בסכום כסף גדול. החלטתי לשתף. הכסף שלך. חשוב מאוד להיות נדיב. שתפו ותיהנו".

כסף מתורם אלמוני בכפר סבא (צילום: אירית מארק, 'השרון הפוסט')
המכתב המצורף | צילום: אירית מארק, 'השרון הפוסט'

"קיבלתי דיווחים מאזרחים שהם קיבלו מעטפות מלאות בכסף, בשטרות של 20 ו-50 שקל", סיפרה מרק. "לאיש אין מושג במי מדובר. זו תעלומה של ממש שאני מקווה שאולי תיפתר בקרוב. הוא מגיע בכל מיני שעות מוזרות. אי אפשר לעקוב אחר כל אחד שנכנס לקניון. בינתיים התושבים נהנים מהכסף", סיכמה מרק.