סוף סוף קצת איזוטריה מקומית: תושבי כדור הארץ של שנת 2022 (כלומר, כמעט כולנו, מחזיקים אצבעות), צפויים לחזות במחזה שמיימי נדיר כששני כוכבים בקבוצת הכוכבים הברבור, החגים זה סביב זה, יתנגשו ויצרו התפוצצות אדירה בדרגת נובה אדומה. ההתפוצצות הזו, שניתן יהיה לחזות בה בעין בלתי מזוינת, תיצור אם החישובים נכונים, כוכב חדש, והוא לדברי הרבי יוסף ברגר - התגשמות של נבואת בלעם המספרת על ביאת המשיח.

נובה אדומה (צילום: ויקימדיה)
יווצר כוכב בינארי | צילום: ויקימדיה

דווקא הדיילי מייל הבריטי מדווח על אותה תחזית משיחית, שלדברי ברגר מישיבת קבר דוד בהר ציון, גם הרמב״ם הכיר בה ודיבר בה רבות. ״הזוהר מציין מפורשות שביאת המשיח תלווה בהופעתם של מספר כוכבים חדשים״, כותב ברגר באתרו. ״הזוהר מפרט בפרוטרוט מה מספר הכוכבים שיופיעו, ומה יהיה צבעם״. ברגר מפנה לציטוט מספר במדבר, פרק כד׳ פסוק יז׳: ״ אֶרְאֶנּוּ וְלֹא עַתָּה, אֲשׁוּרֶנּוּ וְלֹא קָרוֹב; דָּרַךְ כּוֹכָב מִיַּעֲקֹב, וְקָם שֵׁבֶט מִיִּשְׂרָאֵל, וּמָחַץ פַּאֲתֵי מוֹאָב, וְקַרְקַר כָּל-בְּנֵי-שֵׁת״.

בהתנגשות יהיה ניתן לחזות, לראשונה בתולדות ההיסטוריה, בעין בלתי מזוינת במשך 6 חודשים בעוד 5 שנים פחות או יותר. הכוכב שיווצר יהיה גם הוא ייחודי, ״זה יהיה כוכב בינארי, כמו שני בוטנים החולקים קליפה אחת״, אומר פרופ׳ לארי מולנר ממכללת קלווין שבמישיגן שביצעה את המחקר. כעת נותר רק לקוות שהחישובים יהיו נכונים, ונוכל לחזות בהתנגשות הנדירה, שלמעשה התרחשה (או שלא) כבר לפני 1,800 שנים, ולאורה לקח כמעט שני מיליונים להגיע אלינו.

היכונו לימות המשיח?

(מקור)