מכירים את זה שאתם מקימים אגודה של ליברלים, הומניסטים ואקדמאים משכילים ואז שליטים, שמרנים, ודתיים קיצוניים מפתחים על פעילותכם תאוריות קונספירציה מופרעות במטרה לסגור אתכם? אז ככה נוצרה תיאורית הקונספירציה אולי הגדולה ביותר בכל הזמנים - האילומינטי. ההיסטוריה חוזרת על עצמה?

אילומינטי (צילום: forum.davidicke.com)
התחיל כאגודה הומנית של אקדמאים בתקופת ההשכלה | צילום: forum.davidicke.com

האילומנטי הבווארי - אגודה של משכילים

בואו נתחיל בעובדות ונתקדם משם - ״האילומינטי״ אכן היו קיימים, רק שהם לא ממש היו אגודת הסתרים המפלצתית וחובקת העולם שהיא נחשבת כיום. ב-1 למאי 1776 הקימו מספר אקדמאים, כחלק מתקופת הנאורות וההשכלה ששטפה את אירופה, אגודת סתרים בבוואריה. האגודה המסתורית הזאת דגלה בביעור הבערות, האמונות הטפלות והשפעת הדת על המדינה וחיי היומיום הציבוריים, וגם נגד ריכוז הכוח השלטוני וניצולו לרעה - נשמעים חבר׳ה ממש טובים בסך הכול, וגם השם Illuminati בלטינית מתרגם ל״המשכילים״. כמובן, שקמו להם מתנגדים רבים, בראשם השליטים ומנהיגי הדת נגדם יצאו, והם הוצאו מחוץ לחוק יחד עם אגודת ״הבונים החופשיים״ ועוד מספר אגודות סודיות על ידי השלטונות הבוואריים. באין ברירה הם נסגרו לאחר עשור אחד בלבד.

אילומינטי (צילום: forum.davidicke.com)
הפך לזה | צילום: forum.davidicke.com

בין השנים 1797-1798 פירסמו הכומר הצרפתי אוגוסטין ברואל, והפרופסור לפילוסופיה הסקוטי ג׳ון רובינסון, שני ספרים הטוענים כי האילומינטי שרדו. עוד טענו, כי הם אלו שמשכו את החוטים מאחורי הקלעים של המהפכה הצרפתית, ולמעשה שמו את היסודות להפיכתה של האגודה המתה לקונספירציה בינלאומית חובקת עולם. שמו של ספרו של רובינסון היה בפשטות: ״הוכחות לקונספריציה נגד כל הדתות והממשלות באירופה״ - ישר ולעניין. הרעיונות האלו פשטו באירופה כאש בשדה קוצים, ואף חצו את האוקיינוס לאמריקה, שם אומצו בחום על ידי הכומר ידידיה מורס ואחרים שהעניקו דרשות על האילומינטי המאיימים על העולם.

הקונספירציה עושה קאמבק 

במאה ה-19 התיאוריה די שקטה, אך בחלוף המאות ובין שתי מלחמות עולם הוצתה מחדש על ידי גורמים רדיקליים ופשיסטיים שונים, כל אחד למטרותיו. למשל הפוליטיקאית הבריטית הימנית קיצונית נסטה הלן וובסטר, שהקימה לתחייה מחדש את התאוריה כחלק מהשקפתה האנטישמית, ושילבה אותה יחד עם תאוריית הקונספירציה הרוסית של ״הפרוטוקולים של זקני ציון״ לכדי אילומינטי-יהודי המזיז חיילים על לוח השחמט העולמי. אפילו ווינסטון צ׳רצ׳יל הוקסם מהתיאוריה הזו, ולמרבה האירוניה, באילומינטי הבוואריים הכניסה ליהודים הייתה אסורה. מצידו השני של האוקיינוס, מטיף מקנזס בשם ג׳ראלד ב. ווינרוד הידוע גם בכינויו ״הנאצי מג׳ייהוק״, פיתח גם הוא תאוריה דומה לזו של וובסטר על האילומינטי היהודי. הוא אף ניסה לרוץ לסנאט ב-1939 ונכשל, ונשפט לאחר מכן על ניסיון להסתה בשל דעותיו הפרו-נאציות.

אילומינטי (צילום: forum.davidicke.com)
מנצלים את הקונספירציה כדי לצאת נגד אוכלוסיות מסוימות | צילום: forum.davidicke.com

במהלך השנים הפך האילומינטי לשם נרדף לכל מה שמאיים על קדושת הנצרות, כלומר יהדות, קומוניזם, ליברליזם, שמאל וכו׳ וכו׳. אם המטרה לכאורה של האילומינטי היא ליצור ממשלה עולמית אחת, לא כל כך קשה לקשר אותם אל הקומוניסטים, בעיקר בתקופת ציד המכשפות של מקרתני. אל תוך הקלחת הוכנסו גם שמותיהם של המשפחות החזקות בעולם, רוטשילד ורוקפלר.

ואז נכנס לוציפר

בשנת 1973 עברו האילומינטי אל צד הקונספירציות בעלות הגוון העל-טבעי. אדם בשם ג׳ון טוד נחת כאילו משום מקום, על הקהילה האוונגליסטית בארה״ב והחל להטיף את סיפורו ואל המרתו לנוצרי מאמין. הוא טען שבילדותו היה מכשף שנולד אל תוך אגודת האילומינטי השטנית. פרטי חייו המוקדמים מעולם לא נחשפו והם לא ידועים עד היום. סיפורו המפורסם ביותר הוא על כך ששימש כמכשפו האישי של הנשיא ג׳ון פ. קנדי - לאחר ההתנקשות בדאלאס, ושהוא היה בריא ושלם לחלוטין. את דרשותיו של טוד אפשר למצוא במלואן ביוטיוב, אבל תחשבו אם אתם באמת רוצים להקשיב למי שבנוסף להטפותיו ההזויות, גם הורשע בעבירות מין בקטינים ובאונס, ולאחר מאסר ממושך מת בבית חולים לחולי נפש. בצוואתו השאיר את הניחוח השטניסטי שהפך לחלק עיקרי בתיאוריה.

עיניים עצומות לרווחה (צילום: haberalhaberver)
מתוך "עיניים עצומות לרווחה", כל המיתוס על אגודות צללים מושתת על האילומינטי | צילום: haberalhaberver

ב-2008 משתמש ברשת הפורומים לקונספירציות abovetopsecret.com בשם ״היד הנסתרת״, החל שרשור שאלות ותשובות כשהוא טוען שהוא חבר באילומינטי ושמחובתו ליצור קשר עם הציבור הרחב בנוגע לארגון אליו הוא שייך. ככל הנראה, ״חוקו של היוצר״ מצריך את שליטי העולם הסודיים לשבור מדי פעם את חומת הסודיות ולענות לשאלות בפורומים באינטרנט.

במהלך יומיים היד הנסתרת סיפר את סיפורו המדהים על פני 154 פוסטים ו-27,567 מילים. המורכבות וההמשכיות היציבה של הנרטיב גרמו לרבים להאמין שהוא הדבר האמיתי, ולמעשה היה סיכום מקיף ומפורט של כתות הניו-אייג׳יות הרבות שצמחו במחצית השנייה של המאה העשרים: האילומינטי החל כמועצה של חמישה גברים - כל אחד מסמל קודקוד בסמל הפנטגרם (הכוכב המחומש). החמישה היו שטניסטים מהבונים החופשיים שהקימו את האילומינטי הבווארי ועסקו במיסטיקה ובמתודות רוחניות מזרחיות, בניסיון לפתח את כוחות העל של המחשבה. מטרתם הסופית הייתה שליטה כלל עולמית למען אדונם - לוציפר באמצעות ממשלה אחת ודת אחת וריכוז ושליטה על מערכות הכלכלה של העולם. אירגונים כמו האו״ם, הבנק העולמי, ובית המשפט הבינלאומי הם זרועות של האילומינטי, והעיתונות, החינוך, וההנהגה הפוליטית של מדינות העולם הם כלי שרת למען חיזוק שטיפת המוח של ההמונים. הם יוצרים ומנהלים משברים עולמיים, כלכליים ופוליטיים כדי לשכנע את הקהילה העולמית שגלובליזציה עם כלכלה ריכוזית ומוסר דתי אחד הם הפתרון ההכרחי לבעיות העולם. מה שנקרא בפי הקונספירטורים ״סדר עולמי חדש״, שישלט כמובן על ידי האילומינטי.

אילומינטי (צילום: commonsenseconspiracy.com)
"העין הרואה הכל" על שטר הדולר האמריקאי | צילום: commonsenseconspiracy.com

כל הסלבס - אילומינטי

רבים מחסידי הקונספירציה מאמינים כי זה שיעמוד בראש הסדר העולמי החדש יהיה האנטיכרייסט, משיח השקר של אחרית הימים. הנוצרים מאמינים כי עדות לכך אפשר למצוא בבשורה על פי יוחנן שם הוא מזכיר את עלייתו של האנטיכרייסט, מנהיג כריזמטי שישתלט על כל ממשלות העולם למשך 42 חודשים. האליטה המרכיבה את הארגון כוללת פוליטיקאים וכלכלנים רבי מעלה, ובנוסף גם סלבריטאיים רבים כמו: ברק אובמה, האפיפיור, המלכה אליזבת, ג׳ורג׳ וו. בוש, ג׳יי זי, ביונסה, קניה ווסט, ריהאנה, בוב דילן, ליידי גאגא, ג׳ים קארי וכמובן - משפחת וויל סמית׳.

אילומינטי (צילום: gawker)
כולנו משפחה אחת גדולה של שטניסטים | צילום: gawker

עדות לחברותם של רבים מהרשימה אפשר לראות ברמזים שהם עצמם מפזרים כשהם מצטלמים כשהם מסתירים את עינם או יוצרים צורת משולש בידם שהם הסמל המוכר ביותר של האילומינטי ״פירמידת העין הרואה הכל״ שאף מודפסת על שטרות הדולר האמריקני. אפשר למצוא את העין גם בלוגואים רבים של חברות מדיה שונות כמו CBS, AOL, TIME WARNER CABEL ועוד תאגידים ענקיים.

אילומינטי (צילום: forum.davidicke.com)
מה את רומזת לנו? | צילום: forum.davidicke.com

בכלל כוכבי הפופ לא כאלה דיסקרטיים בנוגע לחברותם במסדר, אפשר לראות ראשי עזים בקליפים של ליידי גאגא וג׳יי-זי, שמסמלים את בפומט - האל השטני בעל ראש העז. ודברים כבר הולכים ומסתבכים מכאן, הידעתם שמותה של וויטני יוסטון בטביעה באמבטיית בית המלון בו שהתה היה למעשה התנקשות מתוכננת של האילומינטי כדי לפנות מקום לבלו אייבי קרטר - בתם של ג׳יי-זי וביונסה. וגם השם של בלו אייבי הוא אקרוסטיכון מרושע במיוחד: I.V.Y. = Illuminati's Very Youngest B.L.U.E. = Born Living Under Evil.  - החברה הצעירה ביותר באילומינטי, נולדה תחת הרשע.

אילומינטי (צילום: commonsenseconspiracy.com)
מה אתם רומזים לנו? | צילום: commonsenseconspiracy.com

אבל רגע, גם האפיפיור בעניין? כן, מסתבר שלפי התאוריה האפיפיור הוא השטניסט הגדול מכולם, אולי אפילו האנטיכרייסט בכבודו ובעצמו. למעשה כל הכנסייה הקתולית היא רק המשכיות של הפאגניזם הבבלי. בנוסף יש ברית בין הכנסייה לממשלת ארה״ב (על רקע היות שני מנהיגיהם באילומינטי כמובן), ובפנטגון המחומש לכודים שדים, שלא יכולים לצאת מהמבנה הפנטגרמי. בקיצור, די. אולי זה קצת מחשיד שאנחנו מזלזלים ככה בקונספירציה הזאת, ואולי זה פשוט מעיד שאנחנו חלק מכל העניין, הרי היקס זה עמדת כוח כלשהי. אבל בדבר אחד התאוריה הזאת צודקת ועל הרגש הזה בדיוק היא משחקת - התחושה שאנחנו לא שולטים במה שקורה לנו, ושהכוח נמצא בידי אנשים אחרים שמנתבים את גורלנו כראות עיניהם. זאת תחושה נכונה ולמעשה היא די מסכמת את העידן המודרני, אלו החיים ואולי זאת לא אשמתה של אגודה שהייתה קיימת במאה ה-18 למשך עשור אחד בלבד. זהו הקיום האנושי.

אילומינטי (צילום: gawker)
לא מופרך בעינינו | צילום: gawker