ממציא יוצא דופן נעלם באופן מסתורי בשנות ה-90, בזמן שעבד על מה שלטענתו היה אבטיפוס של מכונת זמן. מייק "Madman" מרקום בנה את המכשיר בביתו בעיר סטנברי, מיזורי, ארה"ב, במטרה להתעשר באמצעות מספרי זכייה עתידיים של הגרלות לוטו.

בגיל 21, הסטודנט להנדסת חשמל פיתח אובססיה למכשיר "סולם יעקב" – מכשיר פשוט שמאפשר ליצור קשת חשמלית בין שתי אלקטרודות. מרקום טען שיום אחד, בזמן שעבד עם המכשיר, הוא הבחין במשהו חריג: מערבולת זעירה בזרם. על כן, הוא החליט לעשות ניסוי וזרק פנימה בורג. התוצאה? לדבריו, הבורג המתכתי נעלם בתוך המערבולת ואז הופיע שוב כעבור כמה רגעים. בשלב הזה, הוא היה משוכנע שגילה לגמרי במקרה כיצד לנסוע בזמן.

הממציא הצעיר החליט לבצע שורת ניסויים נוספים בעקבות ההצלחה המקרית שלו, אבל התמודד עם בעיה. מרקום היה צריך לחולל כמות עצומה של חשמל כדי ליצור מערבולת גדולה יותר. הוא ניסה להגדיל את המכונה כמה פעמים, אך בכל פעם היא פשוט נשרפה לו מול העיניים. עד מהרה, הוא הגיע למסקנה שכדי לגרום למתקן לעבוד כראוי, יהיה עליו לבנות אותו מחדש ולהיעזר בשנאים גדולים יותר.

View this post on Instagram

A post shared by Paranormal Catalog (@paranormalcatalog)

לבנות מכונה גדולה יותר באמצעים שהיו לרשותו של מרקום הייתה משימה בלתי אפשרית. עלות של כל אחד מהשנאים האלו עמדה על 20 אלף דולר לכל הפחות וזה היה הרבה מעבר ליכולתו הכספית – אבל הוא לא היה מוכן לוותר. על כן, כדי להמשיך בעבודתו, הוא פרץ לתחנת כוח מקומית וגנב שישה שנאים ישנים. מרקום חיבר את השנאים למכונה שבנה בביתו וכתוצאה מכך, גרם להפסקת חשמל בשכונתו שארכה כמה שעות. לא חלף הרבה זמן לאחר התקרית ושוטרים פשטו על ביתו של מרקום עם צו חיפוש.

בן ה-21 נעצר והואשם בגניבת השנאים. כשנשאל בבית המשפט למה ביצע את העבירה, מרקום אמר שהוא מנסה לגלות את מספרי הזכייה בלוטו כדי לממן את עבודת המחקר שלו. הוא נידון לכמה חודשי מאסר וזכה לתהילה מקומית. זמן קצר אחרי שחרורו, הממציא הצעיר זומן לתוכנית הרדיו של ארט בל – שעסקה בפעילות על-טבעית – שם הוא סיפר למאזינים על תקרית הבורג הנעלם וגם הצהיר על כוונותיו לבנות מכונת זמן. באותה תוכנית, המנחה היה הראשון לכנות אותו מייק "Madman" מרקום, כינוי שהממציא הצעיר אהב כל כך שהוא החליט לאמץ אותו.

בעקבות הופעותיו בתוכנית הרדיו של ארט בל, מרקום קיבל אינספור פניות ממאזינים שהציעו לסייע לו במימון הניסוי יוצא הדופן . עד מהרה, היה לו מספיק כסף כדי לבנות אבטיפוס למכונת הזמן. שנה אחרי הופעתו הראשונה בתוכנית הרדיו של ארט בל, מרקום התראיין שוב וטען שהוא במרחק של חודש מלהשלים את משימתו. כשנשאל מה ייקח איתו למסע המופלא, ענה בפשטות שהוא יהיה מצויד אך ורק בטלפון הנייד שלו. זאת הייתה הפעם האחרונה ששמעו ממנו.

תרגיל ההיעלמות הגדול

השנה הייתה 1997 כשמייק "Madman" מרקום נעלם מעל פני האדמה. ארט בל סיקר את הפרשה באריכות ובמשך זמן רב, איש לא שמע דבר בנוגע לגורלו של הממציא הצעיר. יום אחד, מאזין אלמוני התקשר לתוכנית ושיתף סיפור ביזארי שעשוי להיות קשור לתקרית. לטענתו, הוא נתקל בידיעה משנות ה-30 על שוטרים שמצאו אדם בלתי מזוהה שמת על חוף הים בקליפורניה. יותר מוזר מזה, בלשים מצאו בסמוך לגופתו מכשיר מסתורי – שנראה כמו טלפון נייד.

כמעט שני עשורים חלפו בלי שנמצא פתרון לתעלומת היעלמותו הביזארית של מרקום כשלפתע, הוא צץ שוב – או לפחות כך היה נדמה. זה קרה בשנת 2015, אז אדם שהזדהה בתור הממציא פרסם בלוג פוסט בו הוא הכחיש כל קשר בינו לבין הסיפור על הגופה שנמצאה על חופי קליפורניה.

"מתרוצצות כל מיני שמועות שאני מת ומצאו את הגופה שלי בשנות ה-30 – ליד טלפון נייד אם הבנתי נכון", כתב. "אני לא יודע במה מדובר. ניסיתי לתחקר את העניין בעצמי ולא מצאתי שום עדות לגופה בלתי מזוהה שנמצאה על חופי קליפורניה לפני 85 שנה. בכל מקרה, זה לא אני". בעקבות הפוסט, רבים ניצלו את ההזדמנות לברר אם בכוונתו לחדש את הניסויים שלו במכונת הזמן.

"התוכנית שלי היא לחזור למעבדה ולהמשיך במחקר, אבל התהליך תקוע כרגע", הוא כתב. "עד שאני לא אשיג שנאים חדשים, הניסויים שלי לא יצאו לפועל. לפני כמה זמן הצלחתי להשיג לוחות חשמל, אבל הם קצת נדפקו ממשך הזמן שהם עמדו מחוץ לקופסה".

גולשים אחרים הביעו ספק שאכן מדובר במייק "Madman" מרקום וביקשו ממנו להוכיח את זהותו. הוא סרב ונכון לעכשיו, האיש מאחורי הבלוג פוסט לא סיפק שום הוכחה שהוא אכן הממציא. עד היום לא ברור בדיוק מה עלה בגורלו של מרקום. יש הסבורים שהוא שינה את זהותו ועבר לחיות חיים נורמטיביים במקום אחר. מנגד, יש המקווים שהניסוי הצליח והוא נמצא באיזשהו מקום אחר על רצף הזמן שלנו. מה שבטוח, רק מרקום יודע את האמת לגבי כל הפרשה המוזרה הזו.