מהי "האבן מרוזוול"? 13 שנים לאחר שהאובייקט המוזר נמצא באותו אתר המוכר כשמקום התרסקות חללית החייזרים בשנות הארבעים של המאה השעברה (כביכול, כמובן), האבן ממשיכה להלהיט את מוחם הקודח של חסידי הקונספירציות. ב-2004 התגלתה האבן ברוזוול, ניו מקסיקו, המקום בו רבים מאמינים שבשנת 1947 התרסקה חללית ובתוכה חוצנים. חייל האוויר האמריקאי טען אז, וממשיך לטעון כיום שמדובר בסך הכל בבלון מטאורולוגי שהתרסק, אך הקונספירציה רק הלכה והתרחבה מאז למחוזות בלתי ניתנים לריסון.

אבן רוזוול (צילום: יוטיוב)
נמצאה באזור שומם, כמעט מדברי | צילום: יוטיוב

ובחזרה לאבן, שנמצאה כבר לפני למעלה מעשור, ועליה תחריטים משונים והיא בעלת סגולות מגנטיות יוצאות דופן. טיילר גלוקנר, מייסד אתר חיפוש העב"מים Secure Team 10 העלה שוב את האבן לכותרות בעקבות סרטון בו הוא מדבר על מקורותיה המשונים: "היא התגלתה בחולות רוזוול, באיזור שומם לחלוטין, כמעט מדברי, היכן שהתרחשה ההתרסקות הידועה לשמצה".

אבן רוזוול (צילום: יוטיוב)
בעלת סגולות מגנטיות ביזאריות | צילום: יוטיוב

"האבן מאוד חלקה, מעוגלת, ועליה סימנים מסתוריים שנראים כמעט כמו מסלולו של הירח סביב כדור הארץ. התאוריות גורסות שהאבן הייתה חלק מאותה חללית, או שהושארה במכוון מאחור בביקורים קודמים של החייזרים, ושההתרסקות התרחשה כשהחייזרים חזרו לקחת אותה".

רוזוול, חייזר
האם נמצאו בחללית גופות חייזרים?

אבן רוזוול (צילום: יוטיוב)
חזרו להחזיר את האבן שנשכחה מאחור? | צילום: יוטיוב

טיילר טוען שאם מניחים מגנט בקצה "הצפוני" של האבן, הוא גורם להסתובב נגד כיוון השעון, אך כשהמגנט מושם בקצה "הדרומי", היא מסתובבת עם כיוון השעון. רדיולוגים ניתחו את האבן מאז התגלתה, ואישרו שהיא לא מכילה שום חומר מגנטי בתוכה. רבים מאמינים שהאבן היא סוג של מפתח לפתיחתו של שער בין חללי, אם רק נצליח לפענח איך מפעילים אותו.

שמישהו יחזור למדבר לחפש את חוברת ההדרכה.

(מקור)