לאן נעלמה אליזבתה קריבונוגיק? עוקבים של אושיית הרשת הרוסייה תוהים מה עלה בגורלה, אחרי שזו הפסיקה להעלות תמונות לחשבון האינסטגרם שלה. הפוסט האחרון של בת ה-18 עלה ב-2 באוקטובר ורבים מאמינים שהיעלמותה קשורה אל "אביה האמיתי" – ולדימיר פוטין.

אליזבתה היא בתה של אשת העסקים הרוסייה סבטלנה קריבונוגיק. רבים סבורים שהיא גם בתו הסודית של נשיא רוסיה, זאת בעקבות פרסום התחקיר של גוף התקשורת "פרויקט" (Проект) מהשנה שעברה, לפיו אשת העסקים ניהלה רומן עם פוטין – כאשר זה עדיין ניהל את שירות הביטחון הפדרלי (הקג"ב של ימינו).

View this post on Instagram

A post shared by rozova luiza v. (@luizaroz_)

מאז היעלמותה מהרשתות החברתיות, עוקבים בחשבון האינסטגרם של אליזבתה הגיבו לכמה מהפוסטים האחרונים שהעלתה וביקשו ממנה לחזור לפרסם תמונות מחייה האישיים. "נטשת לחלוטין את אינסטגרם מסיבה כלשהי", כתב אחד מבין 82 אלף העוקבים שלה, "בבקשה תחזרי". בינתיים, עוקב אחר תהה אם היעלמותה קשורה לפוטין וכתב: "מה קרה? אבא'לה לא הסכים שתפרסמי יותר תמונות מחיי היוקרה שלך?".

היעלמותה המסתורית מאינסטגרם הגיעה בתקופה חשודה מאוד: כיממה לאחר פרסום "מסמכי פנדורה", שחשפו פרטים על אנשי עסקים ברחבי העולם – וביניהם גם על סבטלנה קריבונוגיק. באתר ה-Sun הבריטי דווח כי במסמכים צוין כיצד אשת העסקים עברה לדירת יוקרה במונטה קרלו שבועות ספורים אחרי שבתה נולדה.

 

ולדימיר פוטין (צילום: Mikhail Svetlov, GettyImages)
"מה קרה? אבא'לה לא הסכים שתפרסמי יותר תמונות מחיי היוקרה שלך?" | צילום: Mikhail Svetlov, GettyImages

זמן קצר אחרי שהמסמכים פורסמו, אליזבתה התייחסה ברשתות החברתיות לדיווחים על דירת היוקרה במונטה קרלו ויש שיאמרו שאפילו אישרה את הקשר שלה ושל אמה אליה. "יפהפה!", היא כתבה. "אני מכירה את המקום הזה". כעת, רבים סבורים שבכירים בקרמלין השתיקו אותה אחרי שהיא התייחסה לנכסים של אמה. למרות זאת, חשוב להדגיש שכל אלו ספקולציות וכל המעורבים בפרשה מעולם לא התייחסו להיעלמות המסתורית של אושיית הרשת. בינתיים, העוקבים המודאגים שלה מחכים בסבלנות לראות אם ומתי היא תגיב להם.