בשבוע שעבר, אחרי הליך משפטי שנמשך מאז דצמבר האחרון, אדגר מאדיסון וולץ' הודה באשמה על אחזקת נשק שלא כחוק בארצות הברית. ההודאה הגיע כחלק מעסקת טיעון עם התביעה המחוזית בוושינגטון במטרה להפחית מעונשו של האמריקאי בן ה-28 ממדינת צפון קרולינה – אבל מה הוא עשה בוושינגטון עם נשק ומדוע שב שוב ושוב לאותה פיצרייה? ובכן, הוא חקר את מה את שערוריית "פיצה-גייט".

השערורייה עלתה על סדר היום של אנשי הקונספירציות באוקטובר האחרון, כאשר תוכן האי-מיילים של הילרי קלינטון נחשפו באתר ההדלפות וויקיליקס. על פי הקונספירציה, במיילים ישנן התכתבויות מוצפנות שמתייחסות אל פיצריית 'קומט פינג-פונג' בוושינגטון. הסברה היא שהפיצריה היא למעשה כיסוי של אירגון פשע שסוחר בבני אדם – ספציפית, ילדים קטנים.

A post shared by Millennial News (@millennialnews) on

מאז שהשערורייה "נחשפה", אלפי משתמשים של הרשתות החברתיות Reddit ו-4chan התייחסו למקרה וחלקם חקרו את הנושא במסירות רבה. ברגע שהדיונים ברשתות הללו הפכו לפלטפורמות להסתה כנגד בית העסק, שני האתרים החלו לצנזר אותם – כיום הדיונים מתנהלים בעיקר באתר Voat, שלא מצנזר שום דיון או התבטאות באשר היא.

לטענת אנשי הקונספירציות, ההודאה באשמה של וולץ' מזויפת והיא באה כדי לטייח את כל הפרשה ולהסית את תשומת לב הציבור מסחר הילדים. אחד המשתמשים אפילו הגדיר את זה בתור: "Fake as Fuck!" ואפילו קישר את ההתנהלות של המשפט אל הנחיתה על הירח – שלטענתו מזוייפת גם היא.

במהלך החקירה של וולץ' בפיצריה, הוא נכנס לוויכוח עם אחד העובדים במקום, שגרם לו לשלוף את הנשק שלו ולירות במתחם המסעדה. מהר מאוד המשטרה תפסה את החשוד והביאה אותו למעצר. גזר הדין שלו צפוי להינתן כרגע באזור חודש יוני.

מאז המקרה של וולץ', אנשי הקונספירציות הודיעו שהם מתכוונים לארגן הפגנת מחאה כדי להעלות מודעות אל "פיצה-גייט". מעבר לזה, 'קומט פינג-פונג' שכרו את שירותיהם של חברת אבטחה שתגן על בית העסק.

(מקור)