אם אתם קשובים למה שקורה בבית הלבן, אז אתם בוודאי מודעים לכך שהגברת הראשונה המעיטה בהופעות פומביות בזמן האחרון – לפחות עד אתמול בלילה. מלאניה טרמאפ נראתה אמש לראשונה, אחרי כמעט חודש של היעדרות מעיני המצלמות, כאשר היא יושבת לצד בעלה באירוע הוקרה נשיאותי למשפחות ה-Gold Star (ארגון אמריקאי למשפחות שכולות). תיעוד של האירוע הועלה לחשבון הטוויטר הרשמי של הגברת הראשונה, אך רבים מהגולשים טוענים שזאת הייתה אחיזת עיניים – והאישה שצולמה לצידו של דונלד טראמפ אינה מלאניה.

בתיאור התמונות שהועלו לחשבון הטוויטר של מלאניה נכתב: "הערב נשיא ארה"ב ואני כיבדנו את משפחות הנופלים הגיבורים של מדינתנו. תודה לכל בני משפחות ה-Gold Star שהצטרפו אלינו למסיבת ההוקרה והזיכרון". הציוץ של הגברת הראשונה זכה לאלפי תגובות מצד הגולשים – ורבות מהן גורסות שהאישה שיושבת מימינו של דונלד טראמפ היא למעשה כפילה של אשת הנשיא.

טוני פוסננסקי, כתב של אתר ה-Huffington Post, צייץ בתגובה: "תנו לייק אם הסתכלתם על התמונה מקרוב כדי לראות שזאת באמת היא". גולשת תהתה האם זו באמת מלאניה, בעוד שאחר כתב: "אני חושב שזאת כפילה".

הקונספירציה לגבי הכפילה של מלאניה התגבשה לא מזמן, אחרי שגולשים הבחינו כי הגברת הראשונה לא נראתה בציבור מזה מספר שבועות. מלאניה טראמפ נראתה בפעם האחרונה ב-10 למאי, כאשר נשיא ארה"ב קיבל את פניהם של שלושת האזרחים האמריקאים שנעצרו בצפון קוריאה. ארבעה ימים מאוחר יותר, דווח שהיא נאלצה לעבור ניתוח כליות בביה"ח הצבאי ע"ש וולטר ריד אשר בוושינגטון DC. מאז ועד אתמול בלילה, היא לא נראתה.

היעדרותה של מלאניה מאור הזרקורים הורגשה היטב בקרב הציבור האמריקאי. פרשנים רבים גרסו כי לוקח לה יותר מדי זמן להתאושש מן הפרוצדורה, אשר לטענתם לא הייתה מורכבת יתר על המידה. כתבים בכלי התקשורת האמריקאים תהו לגבי שלומה במספר מסיבות עיתונאים נשיאותיות, אך דוברים בבית הלבן הדגישו כי היא מתאוששת מהניתוח.

ב-19 למאי, דווח כי הגברת הראשונה חזרה אל הבית הלבן. טראמפ התייחס למצבה הבריאותי בחשבון הטוויטר שלו, אך הוא טעה בשמה של אשתו. בציוץ המקורי נכתב: "כל כך טוב לראות את הגברת הראשונה שוב בבית הלבן. מלאני ממשיכה להתאושש ומרגישה מצוין. תודה לכולכם על האיחולים החמים ותפילותיכם". טראמפ תיקן את הטעות זמן קצר לאחר מכן, אבל זה לא עזר – הציוץ רק חיזק את החשדות של קונספירטורים ברחבי ארה"ב כי אשת הנשיא היא כפילה. אז האם האישה שנראתה אתמול באירוע היא מלאניה או מלאני?