האם לוולדימיר פוטין יש בת סודית ממאהבת וותיקה? תחקיר יוצא דופן שפורסם לאחרונה תחת הכותרת "האדונית של רוסיה" חושף, כביכול, כיצד הנשיא הרוסי ניהל מערכת יחסים רומנטית עם אשת עסקים ממערב המדינה – אשר הוביל ללידתה של בתו מחוץ לנישואים מלפני 17 שנים.

בתחקיר של גוף התקשורת Проект (פרויקט, בעברית) נטען כי הנערה נולדה בעקבות רומן עם סבטלנה קריבונוגיק, אשת עסקים מסיינט פטרסבורג, בעלים של מועדון לילה ארוטי ובעלת מניות בבנק המרכזי של רוסיה. לטענת אנדרי זכרוב, עיתונאי ב"פרויקט", פוטין וקריבונוגיק ניהלו מערכת יחסים אינטימית שהתחילה בסוף שנות ה-90, כאשר הנשיא הנוכחי עדיין עמד בראש ארגון ФСБ (הקג"ב של ימינו).

 

קריבונוגיק (צילום: VK: plohie_novosti_mc)
אשת העסקים סבטלנה קריבונוגיק | צילום: VK: plohie_novosti_mc

מעט מאוד אינפורמציה זמינה כיום לגבי עברה של קריבונוגיק, אך הסברה הרווחת גורסת שהיא הייתה בעבר מנקה שהתגוררה בשכונה קשת יום בסנט פטרסבורג. בשלב מסוים, היא הכירה את פוטין ומאותו רגע, אורח החיים שלה השתנה באופן קיצוני. כיום, בגיל 45, היא אחת הנשים המיוחסות בעיר כשהונה העצמי מוערך בכ-102 מיליון דולרים. כמו כן, היא אמה של נערה מתבגרת – בתו, לכאורה, של הנשיא המכהן.

על פי התחקיר של "פרויקט", קריבונוגיק ניהלה רומן עם פוטין עוד בתקופה שזה היה נשוי לאשתו הראשונה והאם של שתי בנותיו – לודמילה פוטינובה. זכרוב גורס שמערכת היחסים בין הנשיא ואשת העסקים הסתיימה בסופו של דבר אחרי שזה החל לנהל רומן עם המתעמלת האולימפית לשעבר אלינה קבייבה (שטענה בעצמה כי הולידה לפוטין ילדים, לפני שנעלמה באורח מסתורי).

זכרוב טוען כי עד לא מזמן ניתן היה למצוא ברשתות החברתיות תמונות של בתה של קריבונוגיק. בבדיקה שנערכה עם תוכנה ייעודית לזיהוי פנים ונוטרה על ידי חסן אוגייל, מומחה מחשבים מאוניברסיטת ברדפורד, התגלה כי הדמיון בין הנשיא והנערה הצעירה עומד על יותר מ-70%. כיום, התמונה היחידה שניתן למצוא של הנערה, מציגה אותה עומדת במטוס פרטי כשפניה מכוסות – יתר התמונות נמחקו מהרשת.

ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה  (צילום: MIKHAIL KLIMENTYEV/Sputnik/AFP, Getty Images)
ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה | צילום: MIKHAIL KLIMENTYEV/Sputnik/AFP, Getty Images

מערכת "פרויקט" יצרה קשר עם קריבונוגיק לתגובה בנוגע לתחקיר, אך זו טענה שהיא בדרכה לעלות על רכבת ולא יכולה לדבר. "היא הבטיחה להתקשר אלינו בחזרה ומעולם לא עשתה זאת", נמסר מהמערכת. "כל הניסיונות ליצור עמה קשר כשלו".

דמיטרי פסקוב, הדובר של נשיא רוסיה, נשאל לאחרונה לגבי מערכת היחסים של פוטין ואשת העסקים מסנט פטרסבורג. "נשאלתי בעבר לגבי סבטלנה קריבונוגיק", אמר פסקוב. "למרות זאת, מעולם לא שמעתי על קשר כזה או אחר שלה לנשיא ואני לא יודע עליה שום דבר מעבר לזה". זכרוב הגיב לתשובתו בחשבון הטוויטר שלו, שם כתב: "לאף אחד לא אכפת אם שמעת עליה או לא... שאלו אותך אם פוטין מכיר אותה".

זכרוב הוסיף כי במערכת החדשות שמורות תמונות של הנערה בת ה-17. לטענתו, עמיתיו בכלי תקשורת אחרים ביקשו ממנו לחשוף את "בתו של פוטין", אך זה סרב. "לא פרסמנו את התמונות שלה בכוונה", הגיב. "היא לא לב הסיפור והחשיפה שלה לא תלויה בנו. אם היא רוצה, היא מוזמנת לעשות זאת. דבר אחד אני יכול לומר בביטחון: הנערה הזאת היא אכן פוטין קטנה".