מונופול נאצי
מונופול ניאו-נאצי | צילום: די.פי.איי

במחתרת הניאו-נאצית שומרים על המורל גבוה, ובין רצח לשוד, יש גם זמן להמציא ולשחק במשחקים מזעזעים. משחק המונופול התגלה במהלך משפט המתנהל נגד ביאטה צ'אפה, 39, במינכן, הלוקחת חלק בקבוצה ניאו-נאצית מחתרתית, הנקראת NSU  (National Socialist Underground). הם הואשמו במעשי רצח של תשעה מהגרים ב2006, רצח שוטרת וניסיון לרצח של שוטר נוסף, שני פיגועים בעיר קלן ב2001 ו2004 ומעשי שוד ב- 14 בנקים. הכנופיה, לכאורה, קיוותה שרצח אקראי של מהגרים יאלצו יגרום למאות אלפי אנשים לעזוב את גרמניה חזרה למולדתם.

מונופול נאצי
ביאטה צ'אפה | צילום: די.פי.איי

הטענה העולה במשפט, היא כי הקבוצה המציאה את המשחק כדי להעביר את הזמן בין התנקשויות ומעשי שוד. המשחק נקרא "פוגרום-לי" ומטרתו היא להשמיד את היהודים החיים בערים גרמניות ולשלוח יהודים למחנות מוות. במקום ארבע תחנות רכבת המופיעות על כל לוח מונופול רגיל, הופיעו ארבעת מחנות הריכוז וההשמדה: אושוויץ, דכאו, ראוונסבריק ובוכנוואלד. בכרטיסי "הפתעה" הופיעו הוראות כמו: לך למחנה הריכוז הבא, העבר אליו את היהודים שנתפסו, ותגרום לבעלים לשלם שכר דירה כפול.

מונופול נאצי
מעבירים את הזמן במשחק בין רציחות | צילום: די.פי.איי

הכנופיה ייצרה כמה עותקים של המשחק, אותם מכרו לאנשי ימין קיצוני ברחבי גרמניה סביב משחק תמורת כ-100 יורו. בכסף שהרוויחו מימנו את פעילותם המחתרתית. קצין המשטרה שחקר את המשחק אמר לבית המשפט: "הרעיון שלהם היה לייצר ערים נקיות מיהודים". כתב האישום נגד ביאטה צ'אפה קובע כי סייעה לתכנן את המשחק בדרך חתרנית, תוך הזדהות עם רצח העם של היהודים בתקופת הרייך השלישי". המשפט עוד נמשך.

(מקור)