כאשר אדולף היטלר התחיל את מסע הכיבוש שלו באירופה של אמצע המאה ה-20, לא היה לו ספק שזאת רק המערכה הראשונה. כלומר, מעבר לעובדה שהוא היה משוכנע שהנאציזם עומד לכבוש את אירופה, היו לו תוכניות לבסס את המשטר שלו – סדר עולמי חדש, כאשר הנאצים בראש הפירמידה.

התכנון היה פשוט: אחרי שהלחימה תסתיים ושפיכות הדמים תיגמר, היטלר וסגניו יבנו את האימפריה החדשה שלהם על החורבות של אירופה הישנה. למעשה, היו להם לא מעט תוכניות לימים שאחרי המלחמה – חלקן ביזאריות, בלשון המעטה.

אז לרגל הדיווחים האחרונים על צעדות של ניאו נאצים בווירג'יניה או בבוסטון, החלטנו לרכז בשבילכם את "עשר התוכניות התמוהות ביותר שהיו יוצאות לפועל במידה והנאצים היו מנצחים במלחמת העולם ה-2".

מרחב השגשוג המשותף של מזרח אסיה רבתי

על פי ההסכם של היטלר עם הידקי טוג'ו, ראש ממשלת יפן דאז, בסיום המלחמה היפנים ישלטו על השטח שנמצא מזרחית לקו האורך 70 על מפת כדור הארץ. כלומר, כל מדינה אסיאתית שנמצאת מזרחית להודו, כולל. בשלב הזה, המנהיג היפני יזנח את התואר "אימפריית השמש העולה" וישתמש במקום בשם "מרחב השגשוג המשותף של מזרח אסיה רבתי" – קליט, נכון?

המדינות יהיו חייבות כמובן להסכים לחיות תחת המשטר היפני, שהיה רחוק מלהיות סימפטי באותה תקופה. כל המדינות יהיו חייבות להפוך את השפה היפנית לשפתם הרשמית ולאמץ את התרבות של האימפריה, כולל אוסטרליה וניו זילנד.

לשסות את ארה"ב ובריטניה אחת בשנייה

היטלר תמיד הכחיש כל כוונה לפלוש לארה"ב ואפילו הגדיר את הרעיון לכתב המגזין Life בתור "משהו פנטסטי, כמו לפלוש אל הירח". למעשה, היטלר האמין שמערכה בין ארה"ב ובריטניה היא בלתי נמנעת, על כן לא יהיה כלל צורך בפלישה נאצית לאמריקה.

בשנים הראשונות של המלחמה באירופה, היטלר בכלל לא הגה תוכנית פעולה הנוגעת לארה"ב כי חשב שהבריטים יעשו את זה בשבילו. במידה וארה"ב תישאר אחרי נפילתה של אירופה, אז היטלר הבטיח שהאמריקאים ירגישו את נחת זרועו של הרייך השלישי.

הילדים של קו האורך 70

התרחבות הגזע הארי היה אחד היסודות שעליו נבנה המשטר הנאצי. הרעיון המקורי היה לבסס את הגזע ברחבי העולם, אבל עם הזמן היטלר הבין שהוא יצטרך לבסס קו הגנה מול היפנים. כלומר, בזמן שהיטלר חתם עם יד אחת על הסכמים עם מנהיגים מהמזרח הרחוק, ביד השנייה הוא כבר תכנון את מהלכיו ההתקפיים נגדם.

התכנון היה לבנות קולוניות גרמניות לאורך הגבול עם האימפריה היפנית. על פי התוכנית המקורית, הנאצים רצו לאכלס את המקומות הללו עם גברים ששירתו לפחות 12 שנים בצבא הגרמני. אלו יהוו חומה אנושית, יגנו על הגבול בגופם ועל הדרך יהיו אמורים לעשות כמה שיותר ילדים עם הנשים המקומיות – כך שהם גם ישמרו על המשכיות הגזע וגם יגנו על הגבול.

תוכנית ג'נרלפלאן אוסט

התוכניות של הנאצים למחוק עמים שלמים מעל פני האדמה לא נגמרו עם היהודים. סלבים ואנשים ממזרח אירופה גם היו על הכוונת של היטלר והתוכנית שלו נגדם הייתה אמורה לצאת לפועל עם סיום המלחמה.

תחילה, היטלר תכנן להגלות כ-31 מיליון סלבים לסיביר, שם הוא ישעבד אותם במחנות עבודה. אחרים יימכרו לסוחרים על פי המודל של העבדים השחורים באמריקה. התכנון היה שבתוך פרק זמן של כ-30 שנה, 50 מיליון מאזרחי מזרח אירופה יהיו עבדים או יירצחו – ובמקומם יכנסו משפחות של 10 מיליון גרמנים טהורים.

הנקמה בבריטים

לאורך המלחמה, שנאתו של היטלר כלפי הבריטים הלכה וגברה עם חוסר הנכונות שלהם להיכנע כמו הצרפתים. בהתאם לזאת הנאצים גיבשו מספר תוכניות פעולה להתמודדות עם האויב הבריטי, ביום שלאחר כניעתם לצורר.

על פי התוכנית, הגרמנים יכבשו את הממלכה ויעבירו חוק לפיו כל אדם כשיר, בין הגילאים 17 עד 45, יידרש לעזוב אל יבשת אירופה, שם הוא יבנה את האימפריה הנאצית. במילים אחרות, היטלר רצה להפוך את הבריטים לעבדים שלו – וזה עוד היה התכנון הפחות גרוע. הימלר לעומתו רצה להשמיד 80 אחוזים מאוכלוסיית בריטניה. 

להחזיר לילידים באמריקה את אדמותיהם

למרות העובדה שהמשטר הנאצי נבנה על ערכים גזעניים ועליונות לאנשים מהגזע הארי, הייתה להם חיבה לשבטים האינדיאניים מארה"ב. למעשה, גורמים בכירים במשטר של היטלר ניהלו קשר רציף עם כמה נציגים בקהילת האינדיאנים במטרה להכין את הקרקע לקראת פלישה לאמריקה במידת הצורך – פלישה שבסיומה הילידים יקבלו את שטחם בחזרה.

אחד האנשים הללו היה אלווד "צ'יף רד קלאוד" טאונר, עו"ד מפורטלנד שהיה ידוע בהשקפותיו האנטישמיות. טאונר נהג לנאום בפני קהילת האינדיאנים של אוהיו ולהתייחס אל העם היהודי בתור "ילדי השטן". קרוב לוודאי שהאינדיאנים היו מוצאים את עצמם בשלב כזה או אחר על הכוונת של הנאצים, במידה ואלו היו מגיעים לאמריקה. בין אם כוונותיהם של הארים כלפי האינידיאנים היו אמיתיות או לא, טאונר טען שהצליח לגייס כ-750 אלף אינדיאנים שהיו מוכנים להילחם בשביל היטלר על אדמת ארה"ב.

לרצוח את גאנדי

בשנת 1938, היטלר נתן לשר החוץ הבריטי עצה ידידותית בנוגע לעימותים שלהם עם האזרחים בהודו. "תירו בגאנדי", הוא אמר לו, "ואם זה לא מדכא את האספסוף, אז תירה בעוד תריסר מנהיגים בקונגרס שלהם".

היטלר שנא את ההודים כל כך שלאורך השנים זה אפילו עלה לו ביוקר. בשלב מסוים, נציגים מהמחתרת ההודית הגיעו לברלין והציעו לסייע לו בלחימה נגד הבריטים, אבל הפיהרר סירב. מאוחר יותר, פעילי המחתרת חברו אל האימפריה היפנית ופעלו נגד הכוחות הבריטים שהיו מוצבים בהודו. 

לתת למוסלמים את השליטה על המזה"ת

הו כן, הגענו אל המופתי הידוע לשמצה של ירושלים. במקור, היטלר הבטיח את השליטה על המזרח התיכון למשטר הפאשיסטי של איטליה, אבל אז הוא פגש את חאג' אמין אל חוסייני שאמר לו שלשניהם יש את אותם אויבים: היהודים, האנגלים והקומוניסטים – המשפט הזה קנה את הפיהרר.

השניים ניהלו מערכת יחסים ידידותית לאורך השנים, שבמהלכה הם תכננו התמרדויות נגד המנדט הבריטי במזרח התיכון. מאוחר יותר, אחרי שהצבא הנאצי התחיל להפסיד בחזית הרוסית, היטלר הצטער על כך שלא גיבה את המוסלמים במזרח התיכון – שכן הוא הפסיד בעלי ברית משמעותיים באזור.

להפוך את כל מזרח אירופה לעדי יהוה

בתקופת המשטר הנאצי באירופה עשרות אלפי אנשים שהשתייכו לקהילת עדי יהוה מצאו את מותם במחנות הריכוז וההשמדה. למרות זאת, הרבה טענו שהימלר תמיד היה מוקסם מהאמונה העיוורת שלהם. פעם הוא אפילו צוטט אומר: "אם אפשר היה לרתום את הפנאטיות שלהם אל הרייך השלישי, היינו חזקים הרבה יותר ממה שאנחנו עכשיו".

מבחינתו של הימלר, הפלג הזה בנצרות התאים מאוד לעמים אותם הגדיר נחותים, שכן עדי יהוה היו ידועים כבעלי מוסר עבודה גבוה ונטייה גורפת לפציפיזם. על כן, בתאוריה, זאת הדת המושלמת בשביל אנשי מזרח אירופה המיועדים להיות עבדים. הימלר היה משוכנע כל כך בתאוריה הזאת, שהוא אפילו הורה על הגנרל ארנסט קלטנברונר להפיץ את הדת ברחבי מזרח אירופה.

 לבנות מראה ענקית בחלל

ככל הנראה התוכנית הכי ביזארית שהנאצים רצו להוציא לפועל. התכנון היה לבנות מראה בקוטר של 1.6 ק"מ ובמרחק של 35 אלף ק"מ מעל כדור הארץ. הרעיון היה שהמראה תשמש כנשק להשמדה המונית על ידי כך שהיא תמקד את קרני השמש אל נקודה מסוימת על פני כדור הארץ – כמו זכוכית מגדלת, רק הרבה יותר גדול.

המראה הייתה אמורה לשמש גם בתור תחנת חלל, עם צוות שמפעיל את הנשק האימתני. כיום, הרבה מאמינים שהתוכנית לא הייתה יכולה להתממש בכל אופן. למרות זאת, הרמן אוברת', הפיזיקאי הנאצי שעמד מאחורי התכנון המקורי, טען עד ימיו האחרונים שניתן להוציא את זה לפועל. בשנות ה-60 הוא אפילו ניסה לשכנע את האמריקאים לבנות את המראה, בתקופה שעבד כמהנדס טילים בשביל תוכנית החלל של נאס"א.

(מקור)