התרגשות בענף הארכיאולוגיה בעקבות תגלית ראשונה מסוגה הקשורה למשחק לוח מצמרר ממצרים העתיקה. חוקר מאוניברסיטת מסטריכט, אשר בהולנד, טוען כי מצא את אחד הגלגולים הראשונים של "משחק המוות" המצרי.

חוקרים סבורים כי "משחק המוות", המוכר גם בשם "סנט" (Senet), נוצר לראשונה לפני כ-5,000 שנה והיה בשימוש במשך יותר מ-2,000 שנה. מדובר במשחק לוח המיועד לשני שחקנים ובו 30 משבצות (3 טורים של 10 משבצות) ו-10 חיילים (5 לכל אחד) - המטרה? להביא את כל החיילים שלך אל נקודת הסיום באמצעות הטלת קוביה. למרות זאת, חוקרים מאמינים כי בשלב מסוים תושבי מצרים העתיקה החלו להשתמש במשחק למטרות אחרות.

חוקרים סבורים כי החברה המצרית החלה להשתמש במשחק בשביל ליצור קשר עם המתים. על פי הסברה, במרוצת השנים החלו להופיע דימויים שונים על משבצות המשחק, אשר נועדו לדמות מקומות מסוימים בממלכת המתים. חוקרים מאמינים כי הדימויים הללו מסוגלים להעריך את מצב נשמתו של מקורב כלשהו שמת. כעת, החוקר ההולנדי וולטר כריסט טוען כי מצא את אחד הלוחות הראשונים בעולם שהופק עם הדימויים הללו. 

הלוח המדובר מוצג במוזיאון הרוסיקרוסיאן בסן דייגו. על אחת המשבצות של הלוח ניתן לראות הירוגליף של מים, אשר מסמל לפי החוקרים אגם או נהר ששוכן בממלכת המתים. מסתמן כעת שזו אחת הדוגמאות הראשונות לשימוש בלוח המשחק ככלי קשר לעולם הבא.

כריסט התייחס לממצאים במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Egyptian Archaeology: "זוהי ככל הנראה אחת הפעמים הראשונות שהשלב הזה במסע של הנשמה בא לידי ביטוי באופן חזותי על לוח המשחק", כתב החוקר. "התגלית החדשה עשויה לבטא את התפתחות משחק הסנט למה שמוכר היום בתור 'משחק המוות'".