הנה פרט טריוויה מעניין שממש פוצץ לנו את המוח, והכל הודות למוצג החדש והמסעיר במוזיאון ויקטור ווינד למוזרויות, אמנות והיסטוריה, אבל בעיקר למוזרויות במזרח לונדון. המוצג המדובר הינו מומיה של איבר מין גברי במצב זיקפה של 18 ס"מ השייכת לאנגלי שנתלה במאה ה-18, והתלייה גרמה לאותה זיקפה תמידית של גופתו. היא גם גרמה למותו דרך אגב, אבל מה זה משנה.

פין משומר (צילום: יחסי ציבור)
מרשים | צילום: יחסי ציבור

מסתבר שמדובר בתופעה די נפוצה בקרב גברים שנתלים: חוסר החמצן במוח גורם ליצירת זיקפות. המצב הרפואי הזה, הנקרא פריאפיזם, נגרם מהלחץ שגורם החבל על המוח הקטן. זה לא המוצג המוזר היחיד במוזיאון, הוא נמצא בסביבה טובה כמו צעצועי מין סיניים עתיקים, גולגולת של ציקלופ וצנצנת ובתוכה דגימת צואה של הזמרת המנוחה איימי ווינהאוס.

פין משומר (צילום: יחסי ציבור)
קרה לעתים קרובות | צילום: יחסי ציבור

אוצר המוזיאון, ויקטור ווינד, מספר: "הפין שייך לגבר מן המאה ה-18. יש עליו מעט מאוד מידע. חניקה מובילה לעתים קרובות לזיקפה ושפיכה. גברים שנתלו הגיעו לאורגזמה פעמים רבות", מסביר את הפופולריות של התליות בפומבי. "לחלקי גוף משומרים של בני אדם שנתלו יוחסו לעתים קרובות גם תכונות קסומות. למשל, יש את "ידי התהילה", שהן ידיים של גברים שנתלו והאמונה היא שיש להן כוחות עצומים".

במשך שנים רבות הפין היה שמור באוסף פרטי של אדם אנונימי, והוא נחשף לציבור ביום שלישי האחרון ויישאר במוזיאון עד שנה הבאה. מהרו לרכוש כרטיסים!

(מקור)