התרסקות הצ'לנג'ר (וידאו WMV: huffingtonpost.com)
הרגע בו הכול השתבש | וידאו WMV: huffingtonpost.com

בבוקר ה-28 בינואר 1986 התייצבו סטיבן וירוסטק ורעייתו הופ במרחק בטוח מול כן השיגור במרכז החלל קנדי שבפלורידה (ארה"ב). צמד חובבי החלל עבר לגור בסמוך אתר שיגור המעבורות כמה שנים לפני כן כדי ליהנות מהמראות האהובים עליהם ביותר, אבל אף אחד לא הכין אותם לאימה שציפתה להם ולשאר העולם באותו יום. (מקור)

מעבורת החלל צ'לנג'ר התפוצצה באוויר 73 שניות אחרי שהמריאה, והביאה למותם של שבעה אסטרונאוטים שהיו על סיפונה. זו הייתה הטיסה ה-56 של סוכנות החלל האמריקנית והכישלון הגדול ביותר שלה עד אז. 26 שנה לאחר מכן נחשף לראשונה אחד התיעודים הנדירים של הטרגדיה, אותה בני הזוג וירוסטק תיעדו במצלמה הביתית שלהם.

בתחילה נראה היה שההמראה מתנהלת כסדרה אבל כשהגיעה המעבורת לגובה של 16 קילומטרים בשמיים, כדור אש ענק הקיף את כלי הטיס והיא החלה להתרסק בחלקים לקרקע. הסיבה לאסון, לפי החקירה הרשמית, הייתה אטם פגום ברקטת ההאצה שנהרס בשל הטמפרטורה הנמוכה ביום השיגור; הגזים הלוהטים שנפלטו מהרקטה חיממו את מכל הדלק הנוזלי וגרמו לפיצוצו.

בני הזוג שעברו לאזור בתחילת 1980 צפו באופן קבוע בשיגורים של נאס"א ובסרטון ניתן לשמוע את הופ מבינה מיד שמשהו לא בסדר כשהמעבורת איבדה את הרקטות והחלה לצנוח. "הם הלכו לכל השיגורים", סיפרה טרישה האנט, אחייניתו של וירוסטק שפרסמה את הסרטון. "זו הייתה התשוקה הגדולה שלהם. הם היו תופסים את המקומות הכי טובים בשלוש לפנות בוקר".

"אחרי שזה קרה", סיפרה האנט, "הם הלכו במשך חודשים לחוף הים כדי לחפש חלקים של המעבורת". בסרטון ניתן לשמוע את בני הזוג וחבריהם בהלם אך סטיבן המשיך לצלם למרות האימה. הסרטון מסתיים בתפילה שנושאת הופ בקול רועד: "שנשמותיהם ינוחו בשלום".