ממצא נדיר נחשף במדבריות ארגנטינה: חוקרים של אוניברסיטת קומאהו איתרו עצמות מאובנות של דינוזאור מסתורי השייך לאחד מסוגי החיות הגדולות ביותר בהיסטוריה. התגלית נחשפה ביום שלישי האחרון באתר חפירות הסמוך לעיר נאוקן, אשר במרכז המדינה.

שתי חוקרות מהחוג לפלאונטולוגיה מצאו את המאובנים בשני סלעים גדולים. לאחר בדיקה קפדנית, התברר להן שמדובר בשתי חוליות מגבו של הדינוזאור העצום, שגובהו הממוצע מוערך בכ-25 מטרים ומשקלו מוערך ביותר מ-60 טון.

זהות הדינוזאור טרם התבררה, אך החוקרים מעריכים כי הוא שייך לקבוצת הטיטאנוזאוריה. מדובר בקבוצה שהתהלכה על פני האדמה בין תקופות יורה-קריקטון (כלומר, בין 66 מיליון שנים לפני תקופתנו ובין 156 מיליון שנה לפני תקופתנו). בין המאפיינים הבולטים שלהם היה צווארם הארוך ושכיחותם בהמיספרה הדרומית של כדור הארץ.

החוליות שנמצאו היו כמעט זהות בגודלן. שתיהן נמדדו ברוחב של 80 ס"מ ובזמן שאורכה של אחת היה גם 80 ס"מ, השנייה נמדדה באורך של 90 ס"מ. להערכת החוקרים, משקל כל אחת מהחוליות הוא כ-200 ק"ג.

חורחה קלבו, החוקר האחראי על אתר החפירות, התייחס לממצאים שהתגלו והדגיש את חשיבותם. לטענתו, למרות העובדה שמדובר בשתי חוליות גב, זוהי תגלית חשובה מאוד שנותנת לכל הפחות הצצה למצב הצמחייה בסביבה לפני כ-85 מיליון שנה.