רק אתמול נחרדנו יחד עם שאר העולם בעקבות הטבח בבית הכנסת בפנסילבניה שנעשה על ידי רוצח לאומני ואנטישמי, שמעולם לא הסתיר את שנאתו ליהודים. חיפוש קצר ברשתות החברתיות חשף עד כמה שנאה הייתה בו - שם, הכותבת הייתה על הקיר. אבל לצערנו, בעולם מסתובבים עוד הרבה רוצחים ולחלקם יש חברים, משפחה ואנשים קרובים שדווקא מעולם ניחשו שהאנשים שהכירו יוכלו לעשות מעשה כה נורא.

ארה"ב מתמודדת בכל יום עם מקרי ירי שלעתים התוצאה שלהם היא מוות. גולש באתר Reddit פתח בנושא האפל הזה כאשר הפנה שאלה אל המשתמשים האחרים שנוגעת להיכרות קודמת עם אנשים שהורשעו ברצח. השאלה פורסמה ביום שני שעבר, על ידי המשתמש Fun_Stick. "אנשים שהכירו רוצחים בחייהם", כותב המשתמש ושואל, "האם היו סימנים מקדימים? האם כמעט הייתם קורבנות בעצמכם? האם הרגשתם בטוחים בסביבתם?". עד מהרה, נרשמו מאות תגובות – חלקן מצמררות ביותר:

 

אדם בחליפה מחזיק סכין מאחורי הגב (צילום: Sasun Bughdaryan, ShutterStock)
"עבדתי במאפייה עם בחור שרצח את אשתו" | צילום: Sasun Bughdaryan, ShutterStock

1. "הרוצח שאני הכרתי באופן אישי רצח את הדוד שלו כי הוא תקף מינית את אחותו. הוא טוען שהוא איבד את העשתונות בזמן שהוא היכה אותו למוות. לא היו שום סימני אזהרה, מעבר לרצון שלו להגן על אחותו. בכנות, תמיד הרגשתי בטוח לידו. למיטב הבנתי, רוב הרוצחים, אולי אפילו כולם, ממש לא כמוהו", חשף הגולש ChickenPotPickle

2. "הכרתי בחור בתיכון שרצח את ההורים שלו עם חבר מהכיתה. שניהם היכו למוות את אימא שלו עם מחבט בייסבול ואז חיכו עד שאבא שלו יחזור מהעבודה, רק כדי להרוג אותו באותה צורה. לא היו שום סימני אזהרה עבור שניהם. עשה רושם שהם שני נערים רגילים לחלוטין" – rachelgraychel.

3. "הייתה ילדה שהצטרפה לתיכון שלי בכיתה יב'. הלוקר שלה היה צמוד לשלי. בחורה נחמדה וכיפית בסך הכל. בשלב מסוים, היא אפילו יצאה עם אחד החברים שלי. כמה שנים אחרי שסיימנו את ביה"ס, היא עברה לגור עם תינוק במרתף של ההורים שלה. היא לא סיפרה לאף אחד על התינוק הזה. יום אחד, היא דחפה אותו לתוך שקית ניילון והכניסה אותו למקפיא. ההורים שלו מצאו אותו קפוא. היום היא בכלא, אבל אני די משוכנע שהיא צפויה להשתחרר בקרוב" – LouBerryManCakes.

4. "שכן שלי רצח אישה שעבדה בתור נערת ליווי כמקור להשלמת הכנסה. הוא ביתר את הגופה שלה והחביא את החלקים בפחי אשפה ברחבי העיירה. לקח כמה שנים עד שהרשיעו אותו, אבל בדיעבד היו מלא סימנים מחשידים. הוא נהג להכות את אשתו ולעקוב אחריה באובססיביות אחרי שהיא התגרשה ממנו. ההורים שלי הזעיקו לבית שלו את המשטרה מספר פעמים. פעם אחת, אבא שלי אפילו גירש אותו מהשטח שלנו בעצמו" – bluewarrior369.

5. "הכרתי פעם בחור במסיבה שהיה מאוד מוזר, אבל ידידותי. תמיד חשבתי שמשהו בו לא בסדר, אבל לא ברמה קיצונית. יום אחד, פגשתי אותו שוב ברחוב ודיברנו קצת על אותו ערב. מאוחר יותר, התברר לי שהשיחה שלנו התחוללה יממה אחרי שהוא רצח שני אנשים – ממש הוציא אותם להורג. אחר כך התברר לי שהם היו הקורבן ה-6 וה-7 שלו. הבנתי את כל זה רק אחרי שראיתי בטלוויזיה דיווח על המעצר שלו" – horriblethinker.

6. "ילדה שהכרתי בתיכון רצחה את אמא שלה בעזרת הארוס שלה. היא תמיד הייתה מוזרה, אבל לא בקטע של 'אני אחתוך אותך בשנתך'. היא הייתה ילדה לא מקובלת ועצובה, אני זוכרת שמאוד ריחמתי עליה. פעם אחת, היא אפילו ישנה אצלי בבית. בפעם האחרונה שנפגשנו, היא הייתה עם הארוס שלה – שהיה נראה מוזר יותר ממנה. איחלתי להם בהצלחה עם החתונה, הבאתי לה את הכתובת שלי בשביל ההזמנה והלכתי. 8 חודשים מאוחר יותר, התמונה שלה הייתה בכותרות של כל העיתונים. מסתבר שהיא והארוס שלה חנקו את האמא עם כבל חשמל, דקרו אותה בעין, היכו אותה למוות עם גרזן ואת חפירה, נסעו הביתה, ראו טלוויזיה ואז קיימו יחסי מין. היא טענה שההורים שלה היכו אותה בילדות, אבל התביעה גרסה שהמניע שלה היה ביטוח החיים של אמא שלה. שניהם קיבלו 50 שנה מאסר בפועל. אחרי שהמקרה פורסם, אמא שלי נהגה לצחוק עליי שהחברות שלי מהתיכון הן רוצחות משוגעות" – Purple_IsA_Flavor.

רוצח עם גרזן (צילום: Bruce Stanfield, shutterstock)
"ילדה שהכרתי בתיכון רצחה את אמא שלה עם גרזן" | צילום: Bruce Stanfield, shutterstock

7. "גבר שלמד כמה שנים מעליי בתיכון הורשע ברצח של שלוש נשים בנוטיגהמשייר. היו מלא סימנים מקדימים. פעם אחת הוא קרע פחית בירה לשניים בעזרת השיניים שלו וחתך לעצמו את הפרצוף. פעם אחרת, הוא נעצר על ידי המשטרה, כי מורים תפסו אותו מנסה להבריח רובה אוויר לבית הספר" – Viggojensen2020.

8. "אחד החברים הכי טובים שלי הורשע ברצח. מסוג החברים שמתארחים אצלך בארוחות ערב וישנים איתך בבית. כשהיינו בני 20 ומשהו, השתתפנו באיזה פרויקט חונכות עם נערים ונערות. יום אחד, אחת הנערות הרגישה מאוד לא בנוח לידו, אז הסעתי אותה הביתה ודיווחתי על זה לממונים עלינו – שלא עשו עם זה כלום. מאוחר יותר, התברר לנו שהוא נהג לנצל את הנערות בפרויקט ולתקוף אותן מינית. יום אחד, אחת מהן ממש הרגיזה אותו, אז הוא רצח אותה" – jl_theprofessor.

9. "עבדתי במאפייה עם בחור שרצח את אשתו. הוא היה המנהל האהוב עליי ואפילו חלק איתי את יום ההולדת. הוא היה אחד האנשים השמחים ביותר שפגשתי בחיים – אבל היה לו צד אפל מאוד. מסתבר שהוא היה נוהג לעקוב אחרי אשתו ולהכות אותה בכל פעם שהיא הייתה מדברת עם גברים אחרים. יום אחד, הוא היה שיכור והוא היכה אותה כל כך חזק שהוא שבר לה את המפרקת והרג אותה. הוא סיפר למשטרה שזאת הייתה תאונה, אבל מאוחר יותר הודה שהוא התכוון לעשות את זה. החלק הכי גרוע? הבת שלהם ישנה בחדר הסמוך כשזה קרה" – miseryyoucrave.