1. הסיגריה שהפעילה 90,000 טון של חומר נפץ

למרות שעבר עשור וחצי מאז שהסתיימה המלחמה הקרה, אוקראינה התמהמה בפירוק ראשי הנפץ והטילים שאגרה במהלך התקופה ההיא, אשר אוחסנו על ידי הצבא בעיירה קטנה בשם נובובוגנדיבקה. אלא שהשומרים החמושים, משום מה, בחרו לעשן באזור המחסנים ולא, נגיד, להתרחק שני מטר. התוצאה הייתה בדל סיגריה סורר של אחד השומרים שהצית כשני שליש מכל מאגרי התחמושת, וזה כלל כדורי אש ענקיים, טילים שמשוגרים ומתפוצצים באוויר ורסיסים שעפו למרחק של 40 קילומטרים. בשיא האירוע, פצצה חדשה התפוצצה בכל 2 שניות. והנזק הכולל הסתכם ב-450 מיליון דולר, 90,000 טון של חומרי נפץ שהלכו ומבוכה אינסופית.

A post shared by Kill Me Or Love Me (@_burn_my_heart_) on

2. טריליוני הדולרים שנעלמו ברגע

ביום אחד בחודש יוני 2012, כל המחשבים בבנק המלכותי של סקוטלנד הפסיקו לעבוד: כספומטים קפאו, חשבונות נוטרלו וחסכונות לא היו נגישים יותר. הסיבה לא הייתה שוד או מתקפת טרור,י אלא שדרוג של מערכת התוכנה שהפעיל טכנאי אחד, שיצא מכלל שליטה.

במסגרת עדכון שגרתי, ניסה טכנאי לא מנוסה לעדכן את מערכת התוכנה וקיבל הודעת שגיאה. הוא ניסה שוב ואז מחק בטעות את כל מסד הנתונים של הבנק – נתונים כספיים של טריליוני דולרים. התקלה נמשכה מספר ימים ולאחר שתוקנה הבנק, כמובן, ביטל את כל הריביות שהצטברו ללקוחות במהלכה.

A post shared by Money | Luxury | Inspiration (@cash.luxe) on

 

3. המלון שהושמד כליל מעצמו

ב-15 במרץ 1986 בשעה 11:25 קרס בניין מלון ניו וורלד בסינגפור תוך דקה אחת בלבד – מסיבה לא ברורה. במשך חודשים ניסו חוקרים להבין מה גרם לקריסה ושללו גורמים כמו פצצות, כשלים מבניים או חבלה. לבסוף נתגלה כי למבנה כלל לא היו יסודות שתומכים במשקל הכללי של הבניין: המלון הצליח לתמוך רק במשקל הנישא עליו ולא במשקל המבנה עצמו, ושרד כך במשך 15 שנים שלמות.

A post shared by The Time & Space Independent (@timeandspaceindependent) on

 

4. ההפצצה שכוונה למדינה הלא נכונה

פטריק מרפי היה קבלן חיצוני של הצבא אמריקאי בזמן מלחמת קריסטרו במקסיקו בשנות ה-20 של המאה הקודמת, שגוייס כדי להטיס מטוסי קרב מעל מקסיקו ולהפיל פצצות מתוצרת עצמית – אבל הוא היה צריך להפיל אותן ידנית, כלומר באמצעות הידיים. כפי שניתן לצפות, רמות הדיוק לא היו מירביות, כך שפצצה אחת של מרפי נפלה במדינת אריזונה שבארה"ב, ולמרבה המזל איש לא נהרג ורק אדם אחד נפצע. מרפי נעצר על ידי רשויות החוק האמריקאיות, בילה זמן מה בכלא ולאחר מכן שוחרר לחופשי.

A post shared by Clayton 'Scott' Johnson (@claytonjohnson4804) on

 

5. הטעות שגרמה לשוד הבנק הכי קל וגדול בהיסטוריה

בשנת 1978, על מנת להעביר כספים מחשבונות בנק, היה צורך בקודים ספציפיים שכונו "קודי העברה". כל מה שהיה צריך לעשות הוא להתקשר לבנק, לתת את הקוד ולבקש שהעברה תבוצע לחשבון שלך. אלא שהקוד הסודי והחשאי הזה היה תלוי על הקיר של הכספת בבנק, מתוך מחשבה שרק עובדים מוסמכים יורשו לגשת לשם.

ובכן, סטנלי מארק ריפקין היה טכנאי מחשבים שניגש לתקן תקלה טכנית בכספת של ה- Security Pacific National Bank בלוס אנג'לס והבחין בקוד פשוט תלוי על הקיר. לאחר שסיים הוא יצא מהמבנה, ניגש לטלפון ציבורי במרחק של 50 מטר, התקשר לבנק, נתן את הקוד וביקש שיעבירו לחשבונו 10 מיליון דולר. תוך מספר שניות הפעולה בוצעה, ובאותה התקופה היה מדובר בשוד הבנק הגדול ביותר בהיסטוריה של ארה"ב – מבלי צורך בעקיפה של לייזרים או בתוכנית שוד מפורטת.

A post shared by Elliot Hayward (@elliothayward72) on

 

6. הטבחית שהפיצה חיידק קטלני

מחלת הטיפוס (טיפואיד) היא מחלה קשה של מערכת העיכול הנגרמת על ידי החיידק סלמונלה טיפי, במסגרתה החיידק מתרבה במערכת העיכול ולאחר כשבועיים של דגירה מופיעים חום, שלשול, כאבי בטן וראש, חולשה וכאבי שרירים.

האישה הראשונה שחלתה בה היא מרי מלון, המכונה גם מרי טיפוס, טבחית מניו יורק - שאובחנה בתור הנשא האסימפטומתי (ללא תסמינים) הראשון של טיפוס הבטן בעולם. מלון הייתה טבחית פרטית בניו יורק שהועסקה על ידי משפחות עשירות, וככל הנראה העבירה ביניהן את המחלה (שאגב, עוברת כתוצאה ממגע עם חיידקי צואה או שתן של הנשא). היא נעצרה על ידי רשויות הבריאות והוחזקה בבידוד, כאשר האגדה מספרת שניסתה לתקוף את אחד מאנשי הרשויות במזלג בשר.

מלון הדביקה לפי ההערכות 51 אנשים במחלה, כאשר שלושה מהם מתו.

A post shared by ChinpokomonMasterJoeJoe (@joehilwashngton) on