עשר המכות - ציור של מכת ברד מהמאה ה-19 (צילום: ויקיפדיה)
לא הוגן? | צילום: ויקיפדיה

לא ראינו את זה בא: אחמד אל-גמל, עיתונאי מצרי, דורש ממצרים לתבוע את ישראל בעקבות 10 המכות שפקדו את ארצו בימי קדם.

"אנחנו רוצים פיצוי על המכות שהונחתו עלינו כתוצאה מהקללה שהטילו אבות אבותיהם של היהודים על אבות אבותינו", אמר העיתונאי המתוסכל לעיתון המצרי Al-Yawm Al-Sabi. "אבות אבותינו לא היו אשמים ולא היו צריכים לשלם על הטעויות שפרעה שליט מצרים דאז ביצע. מה שכתוב בתורה מוכיח שזה היה פרעה שדכא את בני ישראל, ולא העם המצרי. אבל הם הענישו אותנו בארבה שלא השאיר דבר מאחוריו; במכה שהפכה את מי הנילוס לאדומים כך שאף אחד לא יוכל לשתות מהם; במכת החושך; במכת הצפרדעים; ובמכה שהרגה את כל הבנים הבכורים".

העיתונאי לא מסתפק בפיצוי בגין המכות, הוא ממשיך וטוען שבני ישראל גנבו מהמצרים משאבים רבים אשר שימשו אותם למסע במדבר. "אנחנו רוצים פיצוי בדמות זהב, כסף, נחושת, אבנים יקרות, בדים, עורות, בשר, צמר, ועוד חומרים אותם אזכיר בהמשך - כל מה שהיהודים השתמשו בהם לטקסים שלהם. אלה הם משאבים שאי אפשר למצוא כאשר אתה נודד במדבר, ולכן הם היו חייבים לקחת אותם לפני שעזבו את מצרים".

ורק במידה וישראל לא תסכים לתביעה ההגיונית הזאת, אל-גמל מנסה את מזלו גם עם מדינות אחרות שעשו עוול למצרים במהלך ההיסטוריה: הוא תובע את טורקיה על כך שפלשה למצרים בזמן שליטת האימפירה העותמנית; את צרפת, על כך שפלשה למצרים בזמנו של נפוליאון; ואת בריטניה, בעקבות 72 שנים של כיבוש. שיהיה בהצלחה.

(מקור)