התמונה המצמררת האחרונה של קית' סאפספורד, שצולמה לגמרי במקרה, הפכה לאחת התמונות המפורסמות בהיסטוריה האוסטרלית של צילומים שנתפסו בעדשת המצלמה רגע לפני שקרה אסון נוראי. היא מתעדת את הרגע הנורא בו קית', נער בן 14, נפל למותו ממטוס מגובה של כ-60 מטרים. הטרגדיה הזו קרתה לפני 49 שנים, ב-24.02.1970. ממש לפני יומיים ציינה המשפחה של סאספורד את יום השנה למקרה המזוויע ובאוסטרליה הזכירו מה גרם למקרה הזה.

במאמר שפורסם בזמנו בעיתון "The Herald", נאמר שהנער בדיוק חזר עם משפחתו מחופשה ארוכה של טיול מסביב לעולם. הוריו של קית' החליטו לעשות את החופשה הזו כדרך למלא את התשוקה העזה של קית' ואת הסקרנות שלו למסעות והרפתקאות. אולם, כאשר חזרו לביתם בעיר ראנדוויק, ההורים הבחינו שקרה ההיפך מה שציפו - בנם קית' נותר חסר מנוח והיה צריך לרסן את ההתנהגות שלו ואת יצר ההרפתקנות.

לאחר שקית' ברח מהבית מספר פעמים, האב צ'ארלס החליט לשלוח את הנער לבית ספר קתולי לבנים בדרום סידני, מוסד שהיה ידוע במומחיות שלו לטיפול בילדים בעייתיים. לפי מה שדווח בזמנו, קית' שרד שבועיים בלבד במוסד ואז החליט לברוח משם כשהוא שם פעמיו לשדה התעופה קינגספורד בסידני. הוא הצליח לחמוק מעיני העובדים ולמצוא את דרכו למסלולי ההמראה של השדה.

View this post on Instagram

A post shared by ��あんねん みわこ�� (@serfish.miwako) on

הנער ההרפתקן איתר מטוס של יפן איירליינס, בו היה פתח בתחתית, במקום בו מאוכסנים גלגלי המטוס. הוא נכנס מיד פנימה במחשבה שיצליח להעביר כך את הטיסה ליעד אקזוטי אחר, בו ימשיך לחיות באווירת הטיולים אליה התגעגע. מה שקית' לא ידע, הוא שלאחר ההמראה נפתח אותו תא מחדש כדי להכניס חזרה את הגלגלים. כך קרה ששניות לאחר ההמראה של המטוס, שהיה בדרכו לסינגפור, התחתית נפתחה וקית' פשוט צנח למותו מבלי שיהיה לו סיכוי להינצל.

בצירוף מקרים מצמרר, באותו רגע בדיוק ג'ון גילפין, צלם חובב, ניסה את עדשת מצלמתו החדשה באותו שדה תעופה והוא תיעד את הטרגדיה מבלי שהיה מודע לכך. למעשה, רק שבוע לאחר מכן, כאשר סיים לפתח את התמונות, הוא הבין את חשיבות התמונה שהייתה לו ביד.

View this post on Instagram

A post shared by Welcome to The Creepshow �� (@the.creepshow) on

חשוב לציין שרופאים ומכונאים מאמינים שבכל מקרה קית' לא היה יוצא מההרפתקה המסוכנת הזו בחיים גם אם לא היה נופל. לדברי המומחים, ספק גדול אם היה מצליח לשרוד כל הדרך בטמפרטורות נמוכות באופן קיצוני ועם מחסור בחמצן. אביו של קית', צ'ארלס, שהיה הנדסאי, אמר אז בעצמו למשטרה כי חודשים ספורים לפני שזה קרה הוא דיבר עם בנו על נטייתו לשוטט והזהיר אותו מפני הסכנות הטמונות בניסיון "לתפוס טרמפ" על כלי טיס. הוא אפילו דיבר איתו על מקרה בו ילד ספרדי מת כשהתחבא גם כן בתחתית מטוס.

צ'ארלס מת בגיל 93, באוקטובר 2015, ועד יום מותו הוא ידע שהתמונה המצמררת של בנו מהווה אזהרה ברורה לכל קלי הדעת שאינם נוהגים במשנה זהירות, וכי לנצח היא תהיה ידועה בצירוף המקרים המצמרר שהוביל לתמונה נדירה במיוחד, אשר מתעדת באכזריות את רגעי חייו האחרונים של אדם. תמונה כל כך נוראית, שקשה להאמין שהיא אמתית.