הבונקר של היטלר
הבונקר של היטלר. הגופות היו של מתחזים? | צילום: Haacker, GettyImages IL

זה טוב מדי מכדי להיות אמיתי: 27 אפריל, 1945. בצל ההפצצות של הצבא הרוסי השועט לעבר ברלין, שלוש דמויות חומקות מהבונקר התת קרקעי בלב העיר. אחד מהם הוא לא אחר מאשר אדולף היטלר, שהבין שחלומו ההרסני על הקמת הרייך השלישי לא יתקיים לעולם. שבי לא בא בחשבון. התאבדות? החמצה. מי ינהיג את הרייך הרביעי שוודאי יקום בקרוב. בריחה היא האופציה היחידה. הפיהרר ובת זוגו אווה בראון מצליחים להמריא לדנמרק ומשם לספרד. בסיועו של הגנרל פרנקו הם מגיעים אל צוללת גרמנית, שמביאה אותם אל חופי ארגנטינה. בדרום אמריקה נולדים לבראון ולהיטלר שני ילדים, והם מנהלים חיי משפחה רגועים עד למותו של הדיקטטור הגדול ב-1962.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק 

תיאוריית הקונספירציה הזו צצה מחדש, במסגרת מאבק על זכויות יוצרים. הסיפור המתואר למעלה הוא חלק מספרם של הסופרים הבריטים ג'רארד וויליאמס וסיימון דונסטן "הזאב האפור: הבריחה של אדולף היטלר". אולם עיתונאי ארגנטיני בשם אייבל בסטי, תושב העיירה ברילוצ'ה בארגנטינה, טוען שהספר מבוסס על המחקר שלו. הסופרים הבריטים מכחישים כל קשר, כמובן. לדבריהם, רעיון הבריחה עלה כבר ב-1953.

בעיה חמורה של גזים. היטלר
היטלר ובראון. הקימו משפחה? | צילום: AP

רבים מאמינים שלא מדובר בסתם מריבה בין שלושה אנשים שממציאים את ההיסטוריה מחדש. לאחר המלחמה, לא נמצאה הוכחה פיזית חותכת למותו של היטלר. קיומם של חלקי גולגולת של היטלר שנמצאו על ידי חיילים רוסים לא היה ידוע למערב עד 1968. אולם ב-2009 בדיקות DNA הוכיחו שהעצמות האלה השתייכו לאישה, ונתנו זריקת עידוד לשלל פנטזיות על חייו של היטלר לאחר המלחמה. כולם התעלמו מן העובדה שכל דיווח על מיקומו של המנהיג הנאצי נבדק, גם אם נמצא מי שטען שהוא מתגורר על הירח. התוצאות, תמיד, היו שליליות.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק 

אחרי המלחמה הטילה בריטניה על ההיסטוריון יו טרבור-רופר לחקור את מותו של היטלר. הוא דיבר עם מרבית יושבי הבונקר, וכולם חזרו על אותו סיפור: היטלר ואווה בראון התאבדו וגופותיהם נשרפו. האם באמת יכול היה האדם המבוקר ביותר בעולם לחמוק לדרום אמריקה מבלי שמישהו ידליף את המידע? הסופרים הבריטיים, אגב, קובעים בנחרצות כי מי שנשרפו בבונקר בברלין היו מתחזים בלבד. השאלה האם הם עצמם לא גנבים, עוד צפויה להתברר בבית המשפט.

(מקור)