אמנדה נוקס שוב מכה בכותרת והפעם, עם התכנון השערורייתי שלה לטוס לאיטליה. על פי הדיווחים, נוקס סיפרה ששיבה למדינת המגף היא אחד הפחדים הגדולים בחייה כיום, אבל היא יודעת שרק אם היא תתעמת איתם היא תצליח להתאושש סופית מהטראומה שלה.

"יש לי משפחה מדהימה ותמיכה מחבריי", סיפרה נוקס במהלך ריאיון פומבי בפסטיבל True Crime בניו יורק. "למרות זאת, אני מוכרחה להתעמת עם הפחדים שלי לבד אם אני רוצה להתאושש מהם סופית – ואני יודעת שאין שום דבר בעולם שמפחיד אותי יותר מאשר לחזור לאיטליה".

בשנת 2007, נוקס הואשמה ברצח של שותפתה לחדר המעונות, הסטודנטית מרדית' קרשר. על פי הדיווחים של המשטרה המקומית, גופתה של הסטודנטית נמצאה מרוטשת לאחר שנדקרה 47 פעמים במהלך אקט מיני שיצא משליטה – ונוקס ובן זוגה דאז, רפאל סולסיטו, היו החשודים המרכזיים.

שנתיים מאוחר יותר, היא ובן זוגה הורשעו ברצח אך ערערו על פסק הדין וכעבור שנתיים שוחררו מבית הסוהר. ההליך המשפטי שלהם נמשך עד מרץ 2015, רק אז בית המשפט העליון האיטלקי זיכה את השניים מכל אשמה באופן סופי. בשלב הזה, נוקס חזרה לארה"ב וסולסיטו נשאר באיטליה.

View this post on Instagram

A post shared by Amanda Knox (@amamaknox) on

View this post on Instagram

A post shared by what in the actual podcast. (@whatinthepod) on

למרות שזוכתה, רבים בעולם מטילים ספק בחפותה ובעקבות כך היא הפכה לדמות מפורסמת בעולם כולו. נוקס סיפרה בהמשך הריאיון שהפרשה עדיין טרייה בשביל הרבה אנשים באיטליה. למעשה, בן זוגה לשעבר עדיין נאלץ להתמודד עם ההשלכות של המשפט. "הוא לא מסוגל למצוא עבודה כי השם שלו עדיין מקושר לרצח של קרשר", סיפרה נוקס. "לי הייתה את הזכות לעזוב את המדינה, בזמן שהוא לא יכול היה לברוח – הוא נשאר להתמודד עם התגובה של הציבור".

נוקס הוסיפה: "לחזור לאיטליה זה משהו שאני יודעת שאני צריכה לעשות בשלב כזה או אחר בחיי ואני אעשה את זה – פשוט זה מפחיד אותי מאוד. יש שם אנשים שלא המשיכו הלאה ואני לא יודעת איך הם יגיבו. אני מודעת לכך שאני חייבת לחזור לשם בשביל להתעמת עם הפחדים שלי, אבל אני אאלץ להכין את עצמי נפשית לזה".