אסיר נידון למוות ויתר על הארוחה האחרונה שלו והחליט לתרום אותה לאדם מחוסר בית: דוני ג'ונסון (68) נידון למוות לאחר שהוא נמצא אשם ברצח של אשתו, קוני, באמצע שנות ה-80. על פי הדיווחים, הוא צפוי לקבל זריקה קטלנית מאוחר יותר היום לאחר שמושל טנסי לא קיבל את בקשתו לחנינה.

בשנת 1984, גופתה של קוני ג'ונסון נמצאה ללא רוח חיים לאחר שהיא נרצחה באכזריות. ממצאי הדו"ח הפתולוגי קבעו שהיא הוכתה בברוטליות בטרם מותה מחנק. מומחים לרפואה משפטית גילו שבעלה תחב לגרונה שקית – המניע? קוני ככל הנראה איימה להתגרש ממנו.

הוצאתו להורג של ג'ונסון נדחתה לאורך השנים בעקבות בקשות חוזרות ונשנות להקל על עונשו בשל "נסיבות מקלות". כלי התקשורת המקומיים מדווחים כי לאורך שנותיו בבית הסוהר, ג'ונסון הפך לנוצרי אדוק ופתח פורום נוצרי בבית הכלא. מעבר לזה, דווח כי הוא הביע חרטה על מעשיו ואף ביקש מחילה על מעשיו מילדיו – חלקם סרבו לסלוח לו.

ההודעה של מושל טנסי, ביל לי, הגיעה ביום שלישי האחרון. סוכנות הידיעות המקומית News Channel 5 מספרים שהמושל היה קצר בהחלטתו ואמר: "לאחר התלבטות זהירה מאוד לגבי הבקשה של דון ג'ונסון לחנינה ולאחר סקירה יסודית של הפרשה, החלטתי שלא להתערב בגזר הדין של מדינת טנסי ואני לא אתערב". משמעות הדבר שהוצאתו להורג תתקיים כסדרה בשעה 19:00 בשעון ממפיס.

לאחר פרסום הידיעה, רשויות בתי הסוהר המשיכו בתהליך ההוצאה להורג הכולל את מתן הארוחה האחרונה. חוקי המדינה מתירים לנידונים למוות לרכוש כל ארוחה שעולה לרוחם בשווי של 20 דולר. ג'ונסון ביקש פיצה צמחונית, אך דרש שיתרמו אותה לאדם מחוסר בית. קלי הנרי, הסנגור של ג'ונסון, התייחס להשתלשלות האירועים ואמר: "דוני מבין ש-20 דולר לא יאכילו הרבה פיות. על כן, הוא ביקש שיגישו את הארוחה האחרונה שלו לאדם מחוסר בית". למרות זאת, בקשתו נדחתה.