בחלומותינו הוורודים, אנו מקווים למות בשיבה טובה, באופן שקט, מוקפים באהבה של משפחתנו וחברינו, אחרי שעברו עלינו חיים ארוכים ומלאים ברגעי אושר וסיפוק. אך כולנו יודעים שלרוב זהו לא המצב. לפניכם שישה אנשים שהמוות תפס אותם בהפתעה, באופן מוזר, הזוי או מזעזע. מה שבטוח, לא כך הם דמיינו את רגעיהם האחרונים.

מוות מוזר (צילום: buzzfeed.com)
צעיף קטלני. איזדורה דנקן | צילום: buzzfeed.com

הצעיף הקטלני – מותה של איזדורה דאנקן

איזדורה דנקן הייתה רקדנית אמריקאית ידועה, שחיבתה לצעיפים הייתה קטלנית והביאה למותה בתאונת דרכים בניס, צרפת, כשהייתה רק בת 50. הצעיף היה עשוי משי עליו עיטורים שצוירו על ידי האמן הרוסי רומן שאטוב, והיה מתנה מחברתה מרי דסטי. מרי, שראתה את דאנקן בלבוש קצר, ביקשה ממנה ללבוש שכמיה משום שהיה קר בחוץ, והמכונית בה נסעו הייתה מכונית פתוחה, אבל דאנקן הסכימה להתעטף רק בצעיף.

לפני שנכנסה למכונית, הדיווחים מספרים כי נפרדה מחברתה דסטי ועוד כמה חברים בברכת, "Je vais à l'amour", אני מאוהבת. אלה היו מילותיה האחרונות. צעיף המשי שלה, המתנה מדסטי, שהיה כרוך סביב צווארה, הסתבך בגלגלי המכונית הפתוחה, השליך אותה מהמכונית החוצה ושבר את מפרקתה. דסטי טוענת שהיא קראה בקול כדי להזהיר את דאנקן, אך זה כבר היה מאוחר מדי. דסטי הביאה את דאנקן לבית החולים, שם הוכרז מותה, ב-14 בספטמבר, 1927.

מוות מוזר (צילום: buzzfeed.com)
עוד קרב אחד וזהו | צילום: buzzfeed.com

50 שעות מול מחשב – מותו של לי סונג סופ

לי סונג סואפ נולד ב -1977 ומת ב-5 באוגוסט 2005. במקצועו, היה טכנאי דודים תעשייתי בדרום קוריאה, אך את שעות הפנאי אהב להעביר מול משחק המחשב StarCraft. ב -3 באוגוסט, 2005, הוא זכה למוניטין העולמי כאשר ביקר בבית קפה הנותן שרותי אינטרנט, ומת בעת ששיחק במשך כחמישים שעות רצופות. "הוא פשוט נפל מהכסא", תיאר עד ראייה, "העיניים שלו היו סגורות, הוא היה בהכרה, אך הבנו מיד שזה עניין רציני". לי הובהל במהירות אל בית החולים, שם הוכרז מותו בעקבות אי ספיקת לב, תשישות והתייבשות. מותו הוא אחד מהגורמים הרבים למודעות הציבורית הגבוהה להתמכרות למשחקי מחשב.

מוות מוזר (צילום: buzzfeed.com)
היו לו 24 קומות כדי לחשוב על השטות שהוא עשה | צילום: buzzfeed.com

בלתי שביר – מותו של גארי הוי

גם לסבא וסבתא שלכם יש סט צלחות שלטענתם לא יכולות להשבר, אבל אף פעם לא מרשים לכם לבדוק אם זה נכון? גארי הוי – בדק גם בדק. גארי היה עורך דין במשרד "הולדן דיי ווילסון" בטורונטו, מומחה ניירות ערך מוכר ומכובד. גארי נהג להעביר סיורים לסטודנטים במשרדי החברה בה עבד. בניסיון להוכיח לקבוצה של תלמידי התמחות פוטנציאליים, שהזכוכית במרכז טורונטו דומיניון הייתה בלתי שבירה, הוא השליך את עצמו דרך קיר הזכוכית בקומה ה-24. את התעלול הזה הוא ביצע, ככל הנראה, פעמים רבות בעבר, אך הפעם מסגרת החלון יצאה ממקומה וגארי צנח אל מותו לעיני התלמידים ההמומים. מכאן ניתן להסיק שלנסות לקפוץ דרך חלון "בלתי שביר" (או לנסות לשבור לסבתא את הצלחות) לא יכול להגמר טוב.

מוות מוזר (צילום: buzzfeed.com)
מצחיקים מדי | צילום: buzzfeed.com

למות מצחוק – מותו של אלכס מיטשל

ב- 24 במרץ 1975 אלכס מיטשל, מאנגליה, צפה בפרק "Kung Fu Kapers" מתוך הסדרה הבריטית האהובה והמצחיקה משנות ה-70 "The Goodies". בפרק נראה בחור סקוטי לבוש חצאית סקוטית, חמוש בחמת חלילים, נלחם במאסטר אומנות הלחימה, שהיה חמוש בפודינג שחור (ידוע גם בשם נקניק דם, העשוי מדם בעל חיים, שבושל יחד עם בשר ושומן). אלכס לא ידע שאת הסצנה הקורעת הזאת הוא לא ישרוד. לאחר 25 דקות של צחוק רציף, אלכס לבסוף צנח על הספה ומת מאי ספיקת לב, או כשם הביטוי – מת מצחוק. אלמנתו שלחה מכתב המודה ליוצרי הסדרה על כך שהפכו את רגעיו האחרונים של מיטשל למלאי צחוק וחיוך.

מוות מוזר (צילום: buzzfeed.com)
מוות מסריח | צילום: buzzfeed.com

טבעו בזבל – מותם של האחים קולייר

הומר קולייר (6 בנובמבר 1881 - 21 במרץ, 1947) ולנגלי קולייר (3 באוקטובר 1885 - 9 מרץ, 1947), הידועים בשם "האחים קולייר", היו שני אחים אמריקאים שהתפרסמו בשל האופי המוזר והאגירה הכפייתית שלהם. השמועות מספרות שכמעט ומעולם לא נראו מחוץ לביתם בשדרה החמישית, במנהטן. בין לבין ערמות הזבל והחפצים, הטמינו צמד האחים המשונה, מלכודות בכדי למנוע מפולשים וזרים להכנס.

ב-21 במרץ 1947, אנונימי התקשר למשטרה והתריע על ריח של ריקבון מהבית. קצין סיור נשלח למקום, והתקשה להכנס אל ביתם של האחים. לא היה פעמון או טלפון, והדלתות היו נעולות. כיתת כוננות של שבעה אנשי משטרה הוזעקה. הם החלו לפנות את הזבל שהקיף ומילא את הדירה מכל עבר. חלל הכניסה של הבית היה חסום על ידי קיר של עיתונים ישנים, מיטות וכיסאות מתקפלים, חצי מכונת תפירה, קופסאות, וערימות נוספות של זבל. לבסוף, אחד השוטרים פרץ דרך חלון לחדר שינה בקומה שנייה. לאחר חמש שעות של חפירה וחיפוש בין עיתונים, מטריות ישנות וקופסאות שמילאו את החדר עד התקרה, נמצאה גופתו של הומר קולייר.

המשטרה המשיכה לערוך חיפוש בבית, והוציאה משם 3,000 ספרים, ספרי טלפון ישנים, עצם לסת של סוס, פסנתר, מכונת רנטגן ישנה, ​​ועוד חבילות של עיתונים. בסך-הכל הוצאו מהבית כ-140 טונות של זבל, כאשר כ-2,000 אנשים עמדו בחוץ וצפו במתרחש.

ב-8 באפריל 1947, פועל מצא את גופתו של לנגלי קולייר. הגוף הנרקב, שהיה המקור האמיתי של הריח שדווח על ידי המודיע האלמוני, היה אכול בחלקו מחולדות והיה מכוסה במזוודה וחבילות עיתונים. הפתולוג קבע כי לאנגלי מת עוד לפני אחיו, ב-9 במרץ.

מוות מוזר (צילום: buzzfeed.com)
אטרקציה קטלנית | צילום: buzzfeed.com

לא תמיד כיף בדיסנילנד – מותה של דבורה

משנת 1974 עד שנת 1988, פעלה אטרקציה בדיסנילנד שבקליפורניה, בשם "America Sings" – צוות שחקנים שבידר את הקהל בשירת שירים מתקופות שונות בהיסטוריה המוזיקלית של אמריקה בצורה הומוריסטית. המתקן כלל 6 במות נעות, המסתובבות ומתחלפות בחלל התיאטרון, כך שהקהל יזכה לראות כמה מופעים.

דבורה (דבי) גייל סטון, 18, הייתה תלמידה מצטיינת, החלה לעבוד בדיסנילנד כעבודת-קיץ, על מנת לממן את שנותיה הקרובות בקולג'. ב -8 ביולי, 1974, תשעה ימים בלבד לאחר שהאטרקציה נפתחה, דבי, שהייתה אחת מצוות השחקנים במופע, נהרגה כשנמחצה בין קיר מסתובב של המבנה וקיר נייח. אנשים בקהל מהמתקן שמעו את צעקותיה והודיעו למפעילי המתקן. לאחר מכן, "America Sings" היה סגור במשך יומיים, כדי לאפשר התקנה של אורות בטיחות במקום. בנוסף, קירות המבנה שופצו, כך שיישברו במקרה ואירוע דומה יתרחש.

מי יהיה החבר ה-32,000? היכנסו לפייסבוק של HIX