תעלומת רצח של מעצבת שיער מבואנוס איירס מזעזעת בימים האחרונים את ארגנטינה ולא רק בשל המעשה עצמו, אלא גם בגלל התפנית המפתיעה בחקירה - שקרתה שלוש פעמים.

הפרשה התפוצצה ביום שני האחרון אחרי שנודע כי מעצבת השיער נדיה פררסי נורתה בבטנה מחוץ לבניין המגורים שלה, לנגד עיניו של בנה בן ה-4. תחילה חשדו החוקרים כי מדובר בשוד שהסתבך אך כמה שעות מאוחר יותר, המשטרה המקומית עצרה את עומאר ליאנדרו דיאז – אשר נחשד בכך שעקב אחר מעצבת השיער ופיתח כלפיה אובססיה חולנית.

כלי התקשורת המקומיים דיווחו כי מסתמן שתיק החקירה נסגר וכך הם חשבו שיהיה, אבל אז דודתה של הקורבן, לינט זראגוזה, גרמה לחוקירם לפתוח בכיוון חקירה חדש לחלוטין. התברר שכאשר הדודה ראתה מי החשוד שנעצר על ידי החוקרים, היא מיהרה לעדכן אותם שהם הבינו הכל לא נכון ומי שצריך להיות חשוד במעשה הרצח הוא בכלל חשודה.

זראגוזה התייחסה לתקרית במסיבת עיתונאים שנערכה ביממה האחרונה וחשפה את התיאוריה שלה: "נדיה הייתה במערכת יחסים, שבמהלכה היא קיבלה איומים על חייה מאשתו לשעבר של בן זוגה", סיפרה הדודה של הקורבן. זראגוזה הדגישה כי אין לה ראיות שמוכיחות את הטענה שלה, אבל היא חושבת שניתן לבסס חשד סביר. על כן, היא דורשת מן החוקרים להמשיך לבדוק כיווני חקירה אחרים ולא להפסיק עד שהם ימצו את כל כיווני החקירה.

בהמשך ההצהרה שזראגוזה מסרה לכלי התקשורת, היא סיפרה שהיא לא מאמינה שאדם רצח אותה בעקבות אובססיה. לטענתה, נדיה לא סיפרה לאף אחד מבני המשפחה על אדם שעוקב אחריה ומטריד אותה.

"אין לנו מושג מי זה האיש שנמצא במעצר ולאף אחד אין מושג מאיפה צצה התיאוריה שהוא פיתח כלפיה אובססיה", הוסיפה זראגוזה. "אנחנו מאוד לא מרוצים מהשתלשלות החקירה בשלב הזה".