תגלית מדהימה במצרים: שלל עתיק הכולל יותר מ-100 ארונות קבורה ו-40 פסלי זהב התגלה לראשונה לאחר שהיה קבור במשך אלפי שנים. אתמול הודיע המשרד לעתיקות במצרים על התגלית וציין שמספר רב של מומיות נמצאו בתוך ארונות הקבורה.

החלל נמצא בנקרופוליס, דרומית לקהיר, ונפתח לראשונה מאז שהוא נקבר באדמה לפני 2,500 שנים. ארונות הקבורה היו שייכים לבכירים בתקופות המאוחרות של מצרים העתיקה ובתקופה ההליניסטית, ונמצאו בתוך 3 בורות קבורה בעומק של 12 מטר מתחת לאדמה. בכמה מהסרקופגים נמצאו מומיות עטופות בבד.

הממצאים הארכיאולוגים מוצגים כעת בתערוכה מאולתרת לרגלי פירמידת סקאר. במסיבת העיתונאים, הארכיאולוגים אפילו פתחו אחד מארונות הקבורה והציגו מומיה שמורה לתפארת שהייתה בפנים.

ארונות קבורה עתיקים במצרים (צילום: AP/Nariman El-Mofty)
ארונות קבורה עתיקים במצרים | צילום: AP/Nariman El-Mofty

המומיה אפילו עברה צילום רנטגן כדי לראות את מבנה הגוף שלה ולפי הצילום נראה שהשלד נשאר בדיוק אותו דבר, בזכות צורת השימור המיוחדת של המצרים.

ארונות קבורה עתיקים במצרים (צילום: Nariman El-Mofty/AP)
ארונות קבורה עתיקים במצרים | צילום: Nariman El-Mofty/AP

שר התיירות והעתיקות של מצרים סיפר במסיבת העיתונאים כי זאת כנראה לא התגלית האחרונה: "הנקרופוליס של סקאר עדיין לא גילה לנו את כל מה שהוא מכיל, זה אוצר. החפירות ארכיאולוגיות עדיין מתקיימות וכל פעם שאנחנו מסיימים לרוקן חדר אחד של סרקופגים, אנחנו מוצאים כניסה לחדר נוסף".

אל אנני הוסיף גם כי בסופו של דבר  הממצאים הארכיאולוגים יועברו לשלושה מוזיאונים בקהיר, אחד מהם הוא המוזיאון המצרי הגדול שנבנה צמוד לפירמידה של גיזה. בהמשך השנה צפוי גילוי נוסף של ממצאים מהנקרופוליס של סקארה.