אחרי שסיפרנו לכם את האמת המדויקת מאחורי תמונת הנעליים שעשויות עור אדם (שאכן כאלה, אך הטעות הייתה בזיהוי), הגיע הרגע שלנו לנפץ לכם עוד פייק ניוז שרץ ברשתות החברתיות ומטעה את כולם.

הפעם ניצלו אנשים את הטרגדיה של התרסקות מטוס "Ethiopian Airlines", שהתרחשה בתחילת השבוע וגבתה את חייהם של 157 בני אדם, ביניהם שני ישראלים, לטובת לייקים בפייסבוק. בסרטון שפורסם בפייסבוק והמשיך לרוץ בווטסאפ, נראה מטוס גדול מתרסק לאדמה ומתפוצץ ברגע שהוא נוגע בקרקע. "רגעים לפני שהמטוס האתיופי מתרסק כפי שנצפה על ידי עדי ראייה", נכתב על הסרטון.

כמובן שמהר מאוד הסרטון הזה המשיך לרוץ ברשתות החברתיות באמונה שבאמת מדובר בתיעוד של ההתרסקות הזו, אך זה לא המקרה. הסרטון הזה מציג את ההתרסקות של מטוס מטען בואינג 747-400 שהמריא מבגראם שבאפגניסטן -29.4.2013. רוכב אופנוע שעבר במקום הוא שתיעד את רגעי האימה הללו.

כל שבעת אנשי הצוות שהיו על המטוס נהרגו בהתרסקות, כולם אמריקאים. המטוס היה בדרכו לדובאי והיו עליו כלי רכב ומטענים נוספים. ככל הנראה, אחד המטענים הכבדים במשקל 16 טון, לא היה יציב ולא נקשר טוב, וזה מה שגרם לטייס לאבד שליטה על המטוס - כך דווח בזמנו בחדשות ABC.

אז אכן מדובר בטרגדיה אמתית שקרתה, אבל אל תטעו ותמשיכו לחשוב כמו רבים אחרים שמדובר במטוס שהתרסק באתיופיה.