*אזהרה: הכתבה מכילה תוכן קשה לצפייה*

טרגדיה בהודו: פעוט תועד מנסה להעיר את אמו שמתה על הרציף בתחנת רכבת בצפון-מזרח המדינה. התיעוד הקשה הגיע מהתחנה בעיר מוזפרפור, ביהאר, אשר הייתה אחת מתחנות הביניים במסע של בני המשפחה בחזרה לביתם.

עובר אורח תיעד את הרגע המצמרר שבו הפעוט מושך את הבד ששימש בתור השמיכה של אמו. עדי ראייה סיפרו כי הפעוט נענע את גופתה של אמו בניסיון להעיר אותה בחזרה לחיים. מאוחר יותר, כלי התקשורת פרסמו כי מדובר בארבינה קאהטון, מהגרת עבודה שעשתה את דרכה בחזרה לביתה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה.

דובר שירות הרכבות ההודי התייחס למותה הטרגי של קאהטון וטען כי ממצאי החקירה שלהם חשפו כי האם מתה כתוצאה ממחלות כרוניות שהיא התמודדה איתן. חוקרי המשטרה אישרו לאחר מכן את הדברים, אך רבים לא השתכנעו וגרסו כי האם מתה מרעב במהלך הנסיעה המייגעת באחד מקווי הרכבת המיוחדים שפועלים לפזר את מהגרי העבודה שנתקעו ברחבי הודו.

מאז התפרצות נגיף הקורונה בתת היבשת, הממשל ההודי מתמודד עם משבר מהגרי עבודה שלא נראה כמותו מזה 70 שנה – עם אינספור תושבים שנתקעו בערים הגדולות כתוצאה מהנחיות משרד הבריאות. לאחרונה, שירות הרכבות החל להפעיל קווים מיוחדים שנועדו לפזר את מהגרי העבודה שהגיעו מכל קצוות הודו בחזרה לבתיהם. למרות זאת, רבים טוענים כי תנאי הנסיעה בקווים קשים מאוד.

View this post on Instagram

A post shared by The Train Zone (@thetrain_zone) on

ישנן עדויות על כך שקווי הרכבת מתעכבים זמן רב על המסילה וכתוצאה מכך, חושפים את הנוסעים לחום הלוהט – לעיתים למשך ימים שלמים. כמו כן, דווח על מחסור במזון ובמים במהלך אותן נסיעות.

במהלך הימים האחרונים דווח על 9 אנשים שמתו במהלך אותן נסיעות, כולל ילד בן 4 שעשה את דרכו בחזרה לביתו יחד עם אביו. קצין משטרה מקומי התייחס למותו של הילד, הכחיש כי מותו נגרם כתוצאה מתנאי הנסיעה וטען כי בן ה-4 התמודד עם מחלה כרונית.