מגדל הלגו הגבוה בעולם נחשף בהשבוע בסיאול בירת דרום קוריאה. המגדל, שמתנשא לגובה של 31.9 מטרים, נבנה במשך חמישה ימים על ידי 4,000 ילדים שהשתמשו ב-500,000 לבני לגו. הוא נחשף ביום ראשון על ידי פרדריק נסיך דנמרק, שהניח את הלבנה האחרונה בעזרת מנוף, ושבר את שיא גינס. (מקור)

המגדל נבנה כחלק מחגיגות 80 שנה לחברת לגו הדנית מול האצטדיון האולימפי בסיאול ושבר את השיא הקודם, שנקבע בשנה שעברה בצרפת, ב-30 סנטימטרים.

המגדל הקודם שנבנה בסיאול בשנת 1996 התנשא לגובה של 21 מטרים בלבד והוא היה אחד בשורה ארוכה של מגדלי לגו שוברי שיאים. מגדל הלגו הראשון נבנה בשנת 1988 בלונדון ומאז השיא נשבר יותר משלושים פעמים. הפעם, גם הבנייה עצמה הפכה לאטרקציה תיירותית שמשכה מעל 30,000 צופים.

רוצים עוד הרבה סיפורים משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

לגו לא סתם חוגגת את יום ההולדת שלה בדרום קוריאה; המשחק פופולרי שם מאוד והוא הצעצוע הממותג הראשון שאי פעם נמכר במדינה. הלגו הומצא בשנת 1932 על ידי הנגר הדני, אולה קירק כריסטיאנסן. השם נגזר מהביטוי "leg godt", שפירושו בעברית "שחק יפה" ובהתחלה הלבנים היו עשויות בכלל מעץ. בשנות ה-40 החברה החלה לייצר אבני משחק מפלסטיק, שהיו עמידות יותר ובטוחות יותר לילדים.

מגדל הלגו הגבוה בעולם (צילום: dailymail.co.uk)
עד הפעם הבאה | צילום: dailymail.co.uk