תאילנד: פעילי זכויות בעלי חיים זועמים בעקבות תיעוד של אחד ממופעי הקופים באי פוקט. בסרטון שפורסם לראשונה על ידי ארגון זכויות בע"ח PETA Asia, ניתן לראות כיצד מפעילים מקומיים מכריחים קופיף לבצע מטלות שונות לנגד עיניי הצופים - אשר כוללות בין היתר גם תרגילי כושר.

גורמים המעורים בפרטי התקרית טוענים כי מדובר בקוף צעיר שעונה לשם "נינג נונג", שככל הנראה נלקח מן הטבע בגיל צעיר בשביל להשתתף באטרקציות תיירותיות על האי בדרום המדינה. בסרטון ניתן לראות כיצד המפעילים דורשים מהקוף להניף משקולות, לבצע כפיפות בטן, לשחק כדורסל ואפילו לרכב על אופניים. מאוחר יותר, הוא נכלא בכלוב קטנטן במקום עד למופע הבא שלו.

פעילים של ארגון PETA העלו את הסרטון לרשת במטרה לחשוף בפני התיירים המקומיים את האמת מאחורי התופעה המטרידה. מומחים מטעם הארגון אף הוסיפו שהמפעילים ככל הנראה גם עקרו לקוף את כל השיניים על מנת למנוע ממנו את האפשרות להגן על עצמו.

ג'ייסון בייקר, סמנכ"ל קמפיינים בינלאומיים ב-PETA, התייחס לתיעוד המחריד והפציר בחברות תיירות שלא למכור ללקוחותיהם כרטיסים למופעים שכוללים התעללות בחיות בר. "סרטונים כאלה עוזרים לנו לשנות את תפיסת הציבור לתופעה", סיפר בייקר. "להכריח חיות פרא להופיע מול בני אדם זה כבר לא רווחי כמו שזה היה פעם. למרות זאת, יש לנו עדיין הרבה מאוד עבודה".

בייקר הוסיף: "חברות תיירות צריכות להפסיק לפרסם ולשווק מופעים אכזריים וגני חיות. כמו כן, אנשים צריכים להפסיק לקנות כרטיסים למקומות האלה. האלטרנטיבה של התיירים תמיד הייתה ותמיד תהיה ללכת ולראות את בעלי החיים הללו באזור המחייה הטבעי שלהם - המקום היחיד שהם שייכים לו".