למה דברים כאלה קורים בסין והעולם תמיד נשאר אדיש? מה עוד צריך שיקרה בסין כדי שמישהו בעולם יתעניין? הפעם במסגרת הדברים-הכי-מוזרים-ומעניינים-בעולם-רק-שהם-קרו-בסין-אז-לא-נעשה-מזה-ביג-דיל, עיר חייזרית הופיעה פעמיים בשמי סין, כל פעם למספר דקות לפני שנעלמה, והשאירה אלפים סוערים והמומים. העיר, שנראית בנויה מגורדי שחקים עצומים, ריחפה לראשונה מעל העיר פושאן שבמחוז גואנגדונג. מספר ימים לאחר מכן הופיעה שנית מעל מחוז ג'יאנגשי.

עיר בשמיים (צילום: יוטיוב)
זה קרה, והעולם שותק?! | צילום: יוטיוב

מומחי מזל האוויר הסבירו את התופעה ההזויה כאשליה אופטית שמתרחשת בטבע, המוכרת לרובנו בשם "פאטה מורגנה". הפאטה מורגנה היא תופעה אופטית הגורמת לעצמים מרוחקים להיראות גדולים וקרובים בהרבה מהמציאות וכך היא גורמת לעתים לספינות בים להיראות כגורדי שחקים. זו תופעה נדירה שדרושים לה תנאים אטמוספריים נדירים, כדי שקרן האור תסטה במעבר בטמפרטורות שונות. ההסבר כמובן לא סיפק את חובבי תאוריות הקונספיציה, וגם אותנו לא!

עיר בשמיים (צילום: יוטיוב)
תקחו אותנו מפה! | צילום: יוטיוב

ערוץ הקונספירציות ביוטיוב "Paranormal Crucible" (כור המצרף של העל-טבעי) העלה ספקולציה בסרטון שהעלה, כי מדובר בניסוי מפרויקט "קרן כחולה" – תאוריית קונספירציה מוכרת הטוענת כי נאס"א תדמה יום אחד פלישת חייזרים או את ביאתו של ישו הנוצרי (אחת מן השתיים, אולי מה שיתחשק לה באותו יום), ותעשה זאת בעזרת הולוגרמות. תאורייה אחרת שהעלו בערוץ, היא האפשרות שנוצר פתח בין ממדי זמני, שדרכו הצצנו לרגע ליקום מקביל.

עיר בשמיים (צילום: יוטיוב)
העיר שהופיעה בסין ב-2011. נראית כמו ירושלים, אז פחות מלהיב | צילום: יוטיוב

בשנת 2011 קרה מקרה דומה כשהופיעה עיר בשמיים, שוב מעל סין, ושוב העולם שתק. שמישהו יתחיל להתחרפן כבר, ועכשיו.

(מקור)