תיעוד יוצא דופן ממבצע פינוי האזרחים האמריקאים ממחוז הוביי, מזרח סין, פורסם בשעות האחרונות ובו רואים מאות נוסעים בבטן של מטוס תובלה צבאי – כשבמעברים מסיירים אנשים בחליפות בידוד מיוחדות.

בתרחיש, שנראה כאילו נלקח מסרט פוסט-אפוקליפטי, ניתן לראות גבר עם מגפון ששואל את הנוסעים אם הם נטלו תרכובת שניתנה להם בזמן הטיסה. "כל מי שעדיין לא סיים, שירים ידיים בבקשה", אומר החייל ומוסיף, "הסיבה היחידה שאני שואל, היא בגלל שאתם לא יכולים לצאת מהמטוס בלי שנטלתם את זה. וזה הולך להיות מוזר מאוד, אם כולם ירדו מהמטוס ואתם תישארו".

הסרטון שהופץ ברשתות החברתיות ככל הנראה צולם באחת מטיסות הפינוי של אזרחים אמריקאים שמתגוררים בעיר ווהאן – מוקד ההתפרצות של וירוס הקורונה. על פי ההערכות, כ-1,000 אזרחים אמריקאים מתגוררים בווהאן ומתוכם 200 כבר פונו לבסיסים צבאיים ברחבי ארה"ב. כמו כן, עוד 350 צפויים להתפנות עד סוף השבוע.

האזרחים צפויים להגיע למתחמי הסגר מיוחדים בבסיסי צבא ארה"ב ברחבי המדינה. המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) הודיע כי כל האזרחים האמריקאים שיפונו מווהאן יזדקקו לשהות במתחמים לתקופה של 14 יום, במהלכה אנשי צוות רפואי ינטרו את מצבם.