האם הייתם מבצעים הנשמה מפה לפה בבעל חיים כדי להציל את חייו? בשביל אנשים מסוימים זוהי כלל לא דילמה. קרלוס אראנה, כבאי בן 42 מספרד, הגיע יחד עם הצוות שלו כדי לטפל בשרפה בבניין בולנסיה. שם, מתחת לגרם מדרגות שהתמוטט, הבחינו הכבאים בכלבלב בן חודשיים מסוג יורקשייר טרייר, כשהוא חסר הכרה. לצדו ייבב כלב נוסף, פודל בן 10 שנים.

קרלוס לא היסס. הוא הרים את גור הכלבים המעולף ורץ למרחק בטוח מהשריפה, שם הוא התחיל לעסות את החזה שלו בניסיון להשיב אותו להכרה, ממש כפי שהיה עושה לו היה מדובר באדם. 

"הגור לא זז, אבל קרלוס היה נחוש להציל אותו", סיפר לאחר מכן קריסטובל באדיה, כבאי נוסף שנכח במקום וצילם את כל ההתרחשות. לאחר שעיסוי בית החזה לא צלח, קרלוס שם מסכת חמצן על אפו של הכלב הקטן, ולאחר שראה שגם זה לא עזר - התכופף הכבאי והחל לבצע בגור הכלבים הנשמה מפה לפה.

אין תמונה
לא ויתר. הכבאי קרלוס

"הכול קרה מאוד מהר", סיפר אחד שכנים. "צוות הכבאים כיבה את האש תוך עשר דקות. ואז ראיתי שאחד מהם רץ החוצה עם הכלב הקטן שנראה מת. אבל הכבאי לא הפסיק, ואחרי חמש דקות הכלבלב החל להזיז את הרגליים שלו".

לאחר שהכלבלב התאושש, הכבאים פינו אותו ואת חברו הפודל לוטרינר כדי שיקבלו את הטיפול המתאים. למרבה הצער, הכלב הקטן מת מאוחר יותר, מסיבוכים הקשורים לשריפה. "למרות המאמצים הכבירים של הכבאי, הכלב שאף לראותיו יותר מדי עשן", הסביר וטרינר לכלי התקשורת. 

הסרטון של תהליך ההחייאה הגיע לרשת והפך ויראלי, כאשר הגולשים מהללים את תושייתו של הכבאי שלא ויתר ועשה הכול כדי להציל את גור הכלבים. "הוא לא כבאי, הוא מלאך בלבוש כבאים", אמר אחד מהם.

(מקור)